شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130153 | |

گروه جهان| هزاران نفر از مردم روسیه در اعتراض به برنامه دولت این کشور برای افزایش سن بازنشستگی تا پنج سال، تظاهرات خیابانی برگزار کردند.

گروه جهان| هزاران نفر از مردم روسیه در اعتراض به برنامه دولت این کشور برای افزایش سن بازنشستگی تا پنج سال، تظاهرات خیابانی برگزار کردند. به گزارش آسوشیتدپرس، این تظاهرات در مسکو توسط حزب کمونیست و دیگر گروه‌های چپ‌گرا سازماندهی شده بود. معترضان پرچم‌های قرمز به دست گرفتند و شعارهایی علیه دولت سر دادند. رییس حزب کمونیست اعلام کرد: «دولت روسیه باید با توزیع دوباره منابع، مانع افزایش سن بازنشستگی شود.» علاوه بر مسکو، در برخی از دیگر شهرهای روسیه نیز تظاهرات مشابهی برگزار شد.

الکسی ناوالنی یکی از چهره‌های اپوزیسیون روسیه، نیز پیش از آغاز دوره بازداشت 30روزه‌ به‌دلیل سازماندهی تظاهرات ماه ژانویه، برگزاری اعتراض‌های خیابانی در ارتباط با افزایش سن بازنشستگی را خواستار شده بود. قرار است او امروز دوشنبه آزاد شود. براساس برنامه جدید دولت روسیه، سن بازنشستگی برای مردان از 60 به 65 سال و برای زنان از 55 به 63 سال افزایش یافته است. براساس نظرسنجی‌ها، این طرح پیشنهادی دولت به کاهش محبوبیت ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه منجر شده است. پوتین در واکنش به اعتراض‌ها اعلام کرد اگرچه می‌تواند امتیازات در رابطه با سن بازنشستگی در نظر بگیرد، اما اجرای کلیات این طرح را ضروری می‌داند. او گفت: «اگر سن بازنشستگی تغییر نکند، هزینه‌های زندگی در کشور افزایش می‌یابد.» تصویب اولیه این پیشنهاد در دوما صورت گرفته، اما هنوز تصویب نهایی نشده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران