شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130152 | |

گروه جهان| کریستین بلیسی فورد، استاد دانشگاهی در کالیفرنیا که برت کاوانا، نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی امریکا را به آزار جنسی متهم کرده،

گروه جهان| کریستین بلیسی فورد، استاد دانشگاهی در کالیفرنیا که برت کاوانا، نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی امریکا را به آزار جنسی متهم کرده، برای ارایه شهادت پنج‌شنبه به سنا می‌رود. وکلای کریستین بلیسی فورد، استاد دانشگاه پالو آلتو کالیفرنیا، گفته‌اند موکل آنها برای ارایه شهادت در مجلس سنا آمادگی دارد. این استاد رشته روانشناسی که اینک ۵۱ سال دارد مدعی است ۳۶ سال پیش زمانی که او و قاضی کاوانا دانش‌آموز بودند، کاوانا در جریان یک مهمانی تلاش کرده او را مورد آزار و اذیت قرار دهد. برت کاوانا با بی‌اساس خواندن این اتهامات، آنها را رد کرده است.

به گزارش دویچه‌وله، وکلای فورد با انتشار بیانیه‌ای گفته‌اند موکل آنها با پذیرش درخواست کمیته قضایی سنا حاضر است تا اطلاعات دست اول خود در مورد سوءرفتار کاوانا را با نمایندگان در میان بگذارد و علیه او شهادت دهد. جزئیات حضور فورد در سنا هنوز مشخص نشده است. برت کاوانا که ۵۳ سال دارد، از سوی ترامپ به عنوان نامزد عضویت در دیوان عالی پیشنهاد شد. دیوان عالی امریکا، عالی‌ترین نهاد قضایی و مرجع تفسیر قانون اساسی امریکا به شمار می‌رود که مجموعا از ۹ قاضی تشکیل شده است. قضات دیوان عالی از سوی رییس‌جمهور انتخاب می‌شوند و سپس از سوی سنا رأی اعتماد دریافت می‌کنند. طرح اتهام آزار علیه کاوانا موجب شد تا مراسم اعطای رأی اعتماد برای عضویت او در دیوان عالی به تعویق بیافتد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران