شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130149 | |

گروه جهان| استراتژیست سابق رییس‌جمهوری امریکا متعهد شده پیش از انتخابات پارلمان اروپایی ۲۰۱۹ در سراسر اروپا برای کمک به شکل‌گیری یک جنبش راستگرای پان-قاره‌ای اتاق‌های جنگ تشکیل دهد.

گروه جهان| استراتژیست سابق رییس‌جمهوری امریکا متعهد شده پیش از انتخابات پارلمان اروپایی ۲۰۱۹ در سراسر اروپا برای کمک به شکل‌گیری یک جنبش راستگرای پان-قاره‌ای اتاق‌های جنگ تشکیل دهد. به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، استیو بنن استراتژیست سابق دونالد ترامپ در کنگره حزب راست افراطی ایتالیا موسوم به «برادران ایتالیا» از مردم سراسر اروپا خواسته تا به کمپین ضد اتحادیه اروپای او که علیه احزاب سیاسی سنتی است، ملحق شوند. بنن گفته: «ما نظرسنجی و تجزیه و تحلیل انجام خواهیم داد و اتاق‌های جنگی ایجاد می‌کنیم که مردم به آنها برای پیروزی در انتخابات احتیاج دارند.» بنن که اتهام نژادپرستی را مایه افتخار می‌داند، در ماه‌های اخیر با سفر به چندین کشور اروپایی تلاش دارد تا طغیانی پوپولیستی در سیاست اروپایی به راه بیندازد. او که برای طرح‌های بنیادی مستقر در بروکسل موسوم به جنبش تبلیغ می‌کند، با سیاستمداران سرشناس ضد مهاجرتی شامل ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان و ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا ملاقات داشته است.

 مشاور سابق ترامپ گفته: «پس از انتخابات میان دوره‌ای ماه نوامبر امریکا اگر که ترامپ احزاب دموکرات مارکسیست فرهنگی را شکست داده و استیضاح نشود، ۸۰ درصد از زمانم را در اروپا صرف می‌کنم تا برای انتخابات پارلمان اروپایی تدارک ببینیم.» حضور پر رنگ بنن در اروپا پس از اخراج از کاخ‌سفید و رجعت به پایگاه رسانه‌ای راستگرای بریتبارت انجام می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران