شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130058 | |

وزارت خزانه‌داری امریکا اعلام کرد ضرب‌الاجلی برای سرمایه‌گذاران در شرکت‌های تحریم شده روسی در خصوص خارج کردن همه دارایی‌شان از این شرکت‌ها تعیین کرده است.

گروه جهان|

وزارت خزانه‌داری امریکا اعلام کرد ضرب‌الاجلی برای سرمایه‌گذاران در شرکت‌های تحریم شده روسی در خصوص خارج کردن همه دارایی‌شان از این شرکت‌ها تعیین کرده است. به گزارش رویترز، وزارت خزانه‌داری با اعلام این خبر افزود که ضرب‌الاجل یاد شده روز 23 اکتبر (1 آبان) برای خروج سرمایه از گروه گاز روسیه به اجرا در می‌آید و سرمایه‌گذاران تا 12 نوامبر (21 آبان) فرصت خواهند داشت تا دارایی‌هایی از قبیل وام و اوراق قرضه را از شرکت‌های تحریم شده روسی یعنی «روسال» و «ای‌ان پلاس» خارج کنند.

وزارت خزانه‌داری امریکا در ماه آوریل تحریم‌هایی را علیه اولگ دریپاسکا میلیاردر روسی و هشت شرکت از جمله شرکت صادرات آلومینیوم روسال که او از سهامدار اصلی آن به شمار می‌رود، اعمال کرد. این تحریم‌ها در پاسخ به آنچه «فعالیت‌های بدخواهانه» روسیه عنوان شده، اعمال شده‌اند. ضرب‌الاجل سرمایه‌گذاران برای خارج کردن سرمایه‌شان از این شرکت‌ها در اواخر ماه جولای تا 23 اکتبر تمدید شد و طبق دستور کنونی وزارت خزانه‌داری، تنها در رابطه با دو شرکت روسال و ای‌ان پلاس، این مهلت تا 12 نوامبر ادامه خواهد داشت. ایالات متحده در اوایل سال جاری میلادی هم 24 نفر از مقامات دولتی و فعالان تجاری روسیه را به علاوه وزیر کشور، دبیر شورای امنیت، فرمانده گارد ملی و 14 نهاد روسی در قالب «فهرست کرملین» تحریم کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران