شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129889 | |

رهبر جناح راست افراطی فرانسه خواستار آن شد که احزاب پوپولیست در انتخابات آتی اروپا علیه ساختار لیبرال موجود متحد شوند. به گزارش رویترز،

گروه جهان|

رهبر جناح راست افراطی فرانسه خواستار آن شد که احزاب پوپولیست در انتخابات آتی اروپا علیه ساختار لیبرال موجود متحد شوند. به گزارش رویترز، مارین لوپن رهبر حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه که هم خودش و هم حزبش در انتخابات سال گذشته شکست سنگینی را متحمل شدند، سعی دارد بار دیگر توجه رای‌دهندگان را جلب کند. او در سخنرانی برای حامیانش گفت که جبهه ملی کمپین برای انتخابات پارلمان اروپا را آغاز کرده و هم‌راستا با هم‌پیمانان حرکت می‌کند. او افزود: «ما در فرانسه هدف شکست دادن امانوئل ماکرون رییس‌جمهوری را دنبال می‌کنیم. اما در اروپا هدف ما متحد شدن با سایر احزاب ملی‌گرا و حرکت به سوی همکاری و هماهنگی بین کشورها است بطوری که به اختلافات و هویت یکدیگر احترام بگذاریم.» لوپن در ادامه گفت مردم فرانسه از طریق حمایت از این حزب می‌توانند بار دیگر کنترل بر مرزهای کشور را به دست آورند.

انتخابات اتحادیه اروپا سال آینده در حالی برگزار می‌شود که احزاب پوپولیستی جناح راستی خود را برای حضوری گسترده آماده می‌کنند. ماکرون پیشتر گفته بود که انتخابات پارلمانی اروپا به صحنه منازعه آشکار بین احزاب پوپولیست مخالف مهاجرت از جمله حزب ملی فرانسه با طرفداران اتحادیه اروپا تبدیل خواهد شد. نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در انتخابات، حزب ملی فرانسه و حزب ماکرون رقابت تنگاتنگی خواهند داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران