شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129794 | |

گروه جهان| دو پسر حسنی مبارک رییس‌جمهوری پیشین مصر در پی اتهامات مالی بازداشت شدند. آنها پیشتر هم پس از سقوط دولت مبارک به اتهام فساد مالی بازداشت شده بودند.

گروه جهان| دو پسر حسنی مبارک رییس‌جمهوری پیشین مصر در پی اتهامات مالی بازداشت شدند. آنها پیشتر هم پس از سقوط دولت مبارک به اتهام فساد مالی بازداشت شده بودند. به گزارش دویچه‌وله، جمال و علا مبارک که یکی جانشین پدرش خوانده می‌شود و دیگری تاجری ثروتمند است، به همراه سه نفر دیگر به اخلال در بازار سهام متهم شده‌اند؛ ظاهرا آنها به بازار بورس اعلام نکرده‌اند که قصد دارند سهام عمده چند بانک را از طریق شرکت‌های صوری بخرند. یک منبع قضایی ضمن اعلام این خبر گفت که متهمان در دادگاهی جنایی در قاهره پایتخت مصر بازجویی و سپس به زندان منتقل شده‌اند. جلسه بازجویی بعدی آنها 20 اکتبر (۲۸ مهر ماه) برگزار می‌شود.

علا مبارک 57 ساله در حساب کاربری خود در توییتر ضمن تایید خبر بازداشتش، ابراز امیدواری کرده که حقیقت روزی برملا ‌شود. جمال مبارک ۴۵ ساله که در دولت پدرش یک کمیته مهم را هدایت می‌کرد، مدت‌ها به عنوان جانشین حسنی مبارک برشمرده می‌شد. علا هم اگرچه از دنیای سیاست دور بوده، اما متهم است که از طریق ارتباطات و نفزذ پدرش ثروت هنگفتی اندوخته است. دو پسر حسنی مبارک در سال ۲۰۱۱ نیز در پی اتهامات مالی و به عنوان متهم در پرونده کشتار تظاهرکنندگان بازداشت شدند. آنها به‌دلیل تبرئه شدن در پرونده کشتار تظاهرکنندگان، سه سال اخیر آزاد بودند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران