شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129793 | |

گروه جهان|صندوق بین‌المللی پول از اقدام‌های مختلف اندونزی برای مقابله با نوسان ارزی این کشور ازجمله افزایش نرخ بهره بانکی حمایت و تایید کرده دولت باید

گروه جهان|صندوق بین‌المللی پول از اقدام‌های مختلف اندونزی برای مقابله با نوسان ارزی این کشور ازجمله افزایش نرخ بهره بانکی حمایت و تایید کرده دولت باید برای جلوگیری از سقوط بیشتر ارزش روپیه در شرایط کنونی اقتصاد این کشور دخالت کند. به گزارش بلومبرگ، رییس بخش اندونزی صندوق بین المللی پول با انتشار گزارشی گام‌ها و اقدامات عملی اندونزی برای فروکش کردن نوسان ارزی و بازگشت بازار به وضعیت عادی دراین کشور را صحیح ارزیابی کرد.

این نهاد بین‌المللی اقتصادی افزایش نرخ بهره بانکی و مداخله در بازار ارزهای خارجی را گام‌های مناسبی برای کاهش نوسانات دراین بازار دانست. وئیس بروئر رییس بخش اندونزی صندوق بین‌المللی، گفته مقامات این کشور نمی‌توانند بیش از این بازار را به حال خود رها کنند و باید به اقدامات برای کاهش خطراتی که اقتصاد آنها را آسیب‌پذیر کرده و سبب خروج ارزها و سرمایه‌گذاری خارجی از این کشور می‌شود، ادامه دهند. اندونزی از جمله بازارهای کشورهای با اقتصاد نوظهور است که با نوسانات گسترده ارزی در یک ماه اخیر روبه‌رو شده است. روپیه ماه جاری به پایین‌ترین سطح ارزش خود دردو دهه اخیر رسید. همچنین بانک مرکزی اندونزی بیشترین آسیب‌پذیری را درمیان بانک‌های اقتصادهای نوظهور مانند ترکیه و آرژانتین داشته و به همین دلیل با افزایش چهار برابری نرخ بهره موافقت کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران