شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129791 | |

گروه جهان|یک منبع آگاه در دولت امریکا اعلام کرده دونالد ترامپ رییس‌جمهوری ایالات متحده، به مشاوران و دستیارانش دستور داده

گروه جهان|یک منبع آگاه در دولت امریکا اعلام کرده دونالد ترامپ رییس‌جمهوری ایالات متحده، به مشاوران و دستیارانش دستور داده تا مقدمات لازم برای اعمال تعرفه جدید بر واردات از چین به ارزش 200میلیارد دلار را آماده کنند و قرار است این تعرفه‌ها از دوشنبه (امروز) اعمال شوند.

یک منبع آگاه در دولت امریکا به رویترز گفته ترامپ برنامه خود برای اعمال تعرفه‌های جدید بر کالاهای وارداتی از چین به ارزش کلی ۲۰۰ میلیارد دلار را دوشنبه به اجرا در می‌آورد که این اقدام در جهت عکس تلاش‌های استیون منوچین وزیر خزانه‌داری امریکا، برای از سرگیری مذاکرات تجاری با چین و کاهش تنش‌هاست. وال‌استریت ژورنال گزارش داده، سطح تعرفه‌ها احتمالا حدود ۱۰ درصد خواهد بود. این در حالی است که دولت پیشتر اعلام کرده بود در نظر دارد تعرفه‌هایی ۲۵ درصدی بر واردات از چین اعمال کند. دولت ایالات متحده این مرتبه محصولات الکترونیکی، غذاهای دریایی، مبلمان، لاستیک خودرو، مواد شیمیایی، پلاستیک، دوچرخه و محصولات نوری را هدف قرار می‌دهد. دولت ترامپ پیش از این بر واردات از چین به ارزش 50 میلیارد دلار، تعرفه 25 درصدی اعمال کرده است. رییس‌جمهوری امریکا همچنین از آمادگی خود برای اعمال تعرفه‌های بیشتر بر واردات کالا از چین به ارزش 267 میلیارد دلار خبر داده است. جنگ تجاری واشنگتن با پکن بر سر مازاد تجاری 375 میلیارد دلاری چین با امریکا آغاز شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران