شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129524 | |

گروه جهان|صدراعظم آلمان در جریان سخنرانی در پارلمان این کشور، حملات ناشی از بیگانه‌هراسی و استفاده از شعارهای نازی را به‌شدت محکوم کرد. به گزارش رویترز،

گروه جهان|صدراعظم آلمان در جریان سخنرانی در پارلمان این کشور، حملات ناشی از بیگانه‌هراسی و استفاده از شعارهای نازی را به‌شدت محکوم کرد. به گزارش رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان این اظهارات را در پی خشونت‌بارترین راهپیمایی‌ راست‌های افراطی در چند دهه گذشته که باعث اختلاف شدید در این کشور شده است، مطرح کرد. تظاهرات راست‌های افراطی در شهر کمنیتس واقع در شرق آلمان دو هفته پیش برگزار شد. مرکل در جریان سخنرانی خود در پارلمان با اشاره به این رخدادها گفت: «هیچ دلیل یا بهانه‌ای برای تعقیب مردم، استفاده از خشونت، سر دادن شعارهای نازی و اقدامات خصمانه علیه افرادی که از طبقات مختلف جامعه یا ملل دیگر هستند، وجود ندارد. یهودی‌ها، مسلمانان، مسیحیان و حتی خداناباوران همگی متعلق به جامعه آلمان هستند.»

صحبت‌های مرکل همچنین واکنشی بود به سخنرانی پر شور رهبر حزب راست افراطی «آلترناتیوی برای آلمان» که گفته بود صلح داخلی به خطر افتاده است. ولفگانگ شویبله رییس پارلمان آلمان هم تظاهرات راست‌‌های ‌افراطی در کمنیتس را محکوم کرد و گفت حق آزادی بیان در این کشور مجوزی برای اقدامات خشونت‌آمیز نیست. شویبله در ادامه گفت «خارجی استیزی، سلام‌های هیتلری، استفاده از نمادهای نازی‌ها، حمله به نهاد‌های یهودی» قابل توجیه است. اشاره شویبله به کشته شدن مرد ۳۵ ساله‌ در کمنیتس و استفاده راست‌گرایان و نئونازی‌ها از این موقعیت برای برگزاری تظاهرات خشونت‌آمیز متعدد در این شهر بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران