شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129432 | |

گروه جهان| استیون بکر وزیر پیشین برگزیت گفته که اگر ترزا می‌نخست‌وزیر بریتانیا، بخواهد طرح موسوم به «توافق چکرز» را برای خروج از اتحادیه اروپا پیگیری کند

گروه جهان| استیون بکر وزیر پیشین برگزیت گفته که اگر ترزا می‌نخست‌وزیر بریتانیا، بخواهد طرح موسوم به «توافق چکرز» را برای خروج از اتحادیه اروپا پیگیری کند دست‌کم ۸۰ نماینده محافظه‌کار پارلمان علیه نخست‌وزیر «شورش» خواهند کرد. به گزارش یورونیوز، توافق چکزر سندی است برای همکاری نزدیک تجاری با اتحادیه اروپا بعد از خروج کامل بریتانیا که توسط کابینه ترزا می‌بعد از بن‌بست مذاکرات با اتحادیه اروپا امضاء شد. استیون بکر پیش از این به‌دلیل مخالفت با پیشنهادات ترزا می‌برای خروج از اتحادیه اروپا از سمت خود استعفا داده است. او گفته که بریتانیا باید به‌دنبال توافق تجارت آزاد با اتحادیه اروپا باشد که در ماه مارس از سوی دونالد تاسک رییس شورای اروپا، پیشنهاد شده است. بکر افزوده اگر نخست‍‌وزیر به‌دنبال آن است که برای تصویب این طرح روی رای اپوزیسیون در پارلمان تکیه کند در آن صورت حزب محافظه‌کار دچار اختلاف هولناکی خواهد شد.

استیون بکر از جمله سیاستمداران حامی برگزیت در بریتانیاست که معتقد است طرح ترزا می‌به اندازه کافی جامع و قاطع نیست. در حالی که ۲۰۰ روز به خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا و ۶ هفته تا نشست برگزیت در ماه اکتبر باقی مانده، ترزا می‌نخست‌وزیر بریتانیا باید راهی برای آرام کردن مخالفانش پیدا کند، راهی که احتمالا با تغییر معنادار طرحش برای خروج از اتحادیه اروپا مرتبط است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران