شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129430 | |

گروه جهان| سخنگوی کاخ‌سفید گفته کیم جونگ رهبر کره‌شمالی، در نامه‌ای جدید به دونالد ترامپ، از رییس‌جمهوری امریکا خواسته تا ملاقات دومی با هم داشته باشند.

گروه جهان| سخنگوی کاخ‌سفید گفته کیم جونگ رهبر کره‌شمالی، در نامه‌ای جدید به دونالد ترامپ، از رییس‌جمهوری امریکا خواسته تا ملاقات دومی با هم داشته باشند. سخنگوی کاخ‌سفید با تایید دریافت نامه رهبر کره‌شمالی، گفته: «هدف اصلی این نامه، درخواست برای برنامه‌ریزی یک دیدار دیگر با رییس‌جمهور است و کاخ‌سفید در حال برنامه‌ریزی برای انجام این دیدار است.»

ترامپ سه هفته پیش سفر مایک پومپئو وزیر خارجه امریکا به پیونگ‌یانگ را لغو کرد. رییس‌جمهوری امریکا دلیل لغو این سفر را عدم پیشرفت قابل توجه در مذاکرات با کره‌شمالی برای از بین بردن سلاح اتمی در شبه‌جزیره کره بیان کرده بود. سخنگوی کاخ‌سفید در پاسخ به این پرسش که چه اتفاقی در سه هفته گذشته باعث تغییر موضع امریکا شده، به رژه نظامی اخیر کره‌شمالی اشاره کرده که در آن موشک‌های قاره‌پیما به نمایش گذاشته نشدند. سارا سندرز گفته: «رژه اخیر در کره‌شمالی برای یک‌بار هم که شده درباره نمایش زرادخانه هسته‌ای نبود.» کره‌شمالی به‌مناسبت هفتادمین سالگرد تشکیل این کشور رژه نظامی بزرگ برگزار کرد و در این مراسم از نمایش موشک‌های پیشرفته خودداری کرد. به‌دنبال لغو سفر مایک پومپئو به کره‌شمالی، کره‌شمالی تاکید کرد که پیونگ‌یانگ به روند غیر اتمی شدن در شبه‌جزیره متعهد است. کیم جونگ‌اون علاوه بر ابراز تعهد، نارضایتی خود را از بدبینی‌های خارجی ابراز کرده و خواستار اقدامات برآمده از حسن نیت شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران