شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129262 | |

شبکه سی‌ان‌ان به نقل از مقام‌های فعلی و پیشین امریکا جلسات مخفیانه دولت دونالد ترامپ با افسران شورشی ارتش ونزوئلا را تایید کرده است. به گزارش یورونیوز،

گروه جهان|

 شبکه سی‌ان‌ان به نقل از مقام‌های فعلی و پیشین امریکا جلسات مخفیانه دولت دونالد ترامپ با افسران شورشی ارتش ونزوئلا را تایید کرده است. به گزارش یورونیوز، این جلسات مخفیانه سال گذشته میلادی و در چندین نوبت برگزار شده است ولی در نهایت کاخ سفید به این نتیجه رسیده که از کودتاچیان در برابر نیکلاس مادورو رییس‌جمهوری این کشور، حمایت نکند. پیشتر نشریه نیویورک‌تایمز انجام این گفت‌وگوها را فاش کرده بود. کاخ‌سفید تاکنون به این ادعا پاسخ روشنی نداده با این حال رسانه‌ها اوت 2017 گزارش دادند دونالد ترامپ از مشاوران ارشد خود در مورد احتمال حمله ایالات متحده به ونزوئلا، اطلاعات خواسته است. در همان زمان، ترامپ بطور علنی گفت که گزینه نظامی برای پایان دادن به ناآرامی در ونزوئلا را منتفی نمی‌داند. فروپاشی اقتصادی در ونزوئلا در دوره زمامداری مادورو، به کمبود مواد غذایی و دارو در این کشور منجر شده است. این در حالی است که مادورو، امریکا را مسبب بسیاری از مشکلات کشورش می‌داند.

رییس‌جمهوری ونزوئلا در پی انفجار اخیر دو پهپاد مملو از مواد منفجره در جریان یک سخنرانی خود در کاراکاس، انگشت اتهامش را به سوی کلمبیا و دشمنان داخلی خود نشانه رفته و آنان را به دست داشتن در این ترور متهم کرد. در آن زمان جان بولتون مشاور امنیت ملی امریکا، بر دخالت نداشتن دولت امریکا در این حمله تاکید کرده بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران