شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129180 | |

گروه جهان| آمارهای جدید بانک مرکزی نشان می‌دهد این کشور در حال افزایش خرید طلا و فروش اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری امریکاست. به گزارش راشا تودی،

گروه جهان| آمارهای جدید بانک مرکزی نشان می‌دهد این کشور در حال افزایش خرید طلا و فروش اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری امریکاست. به گزارش راشا تودی، گزارش سالانه بانک مرکزی هند نشان می‌دهد این کشور نیز همانند سایر اعضای گروه بریکس (برزیل، روسیه، چین و آفریقای جنوبی) در حال افزودن طلا به ذخایر فیزیکی خود است و حجم ذخایر طلای هند با ۶.۳ درصد افزایش، از 557.77 تن در سال گذشته به 566.23 تن در پایان ماه ژوئن، افزایش یافته است. بانک مرکزی هند اعلام کرد ایجاد تنوع در ذخایر ارزی در طول سال جاری به منظور کاهش ریسک‌های مدیریتی ادامه خواهد داشت.

هند که دومین مصرف‌کننده بزرگ طلای جهان است، به‌مانند روسیه و ترکیه در حال فروش اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری امریکاست. روسیه از آغاز سال جاری میلادی تاکنون ۸۴ درصد از اوراق قرضه امریکایی که در اختیار داشت را به فروش رسانده است. چین هم که بزرگ‌ترین دارنده این اوراق محسوب می‌شود، در ماه‌های مارس و آوریل اوراقی به ارزش بیش از ۷ میلیارد دلار را واگذار کرد. چین در حال حاضر ۱.۸ تریلیون دلار اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری امریکا را در اختیار دارد. ژاپن دومین دارنده بزرگ این اوراق نیز ۱۲ میلیارد دلار از آنها را به فروش رسانده است تا سهم خود را به یک تریلیون دلار کاهش دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران