شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129090 | |

تابستان سال ۲۰۱۸ یکی از گرم‌ترین تابستان‌ها در اتحادیه اروپا بود و کشاورزان از جمله گروهی بودند که بیش از دیگران از این گرما متضرر شدند.

گروه جهان|

تابستان سال ۲۰۱۸ یکی از گرم‌ترین تابستان‌ها در اتحادیه اروپا بود و کشاورزان از جمله گروهی بودند که بیش از دیگران از این گرما متضرر شدند. خشکسالی و کمبود علوفه برای دام‌ها باعث شد بسیاری از کشاورزان گله‌های گاو خود را به کشتارگاه‌ها بفرستند.

به گزارش یورونیوز، آخرین خشکسالی جدی پیش از این در ۱۹۷۶روی داده است. این خشکسالی پس از یک زمستان سخت روی داد؛ به همین دلیل منابع تامین خوراک دام بسیار محدود و ذخیره‌‌سازی علوفه بسیار سخت است. همچنین از آنجا که پیش‌بینی وضعیت زمستان آینده از هم اکنون آسان نیست، کشاورزان ترجیح می‌دهند با توجه به شرایط موجود بخشی از ذخیره‌ای که در حال حاضر در اختیار دارند را استفاده نکرده و برای زمستان نگه دارند یا ذخیرۀ علوفه بیشتری را با قیمتی گزاف بخرند. در آلمان نیز وضعیتی مشابه بریتانیا حاکم است. خوراک دام بطور چشمگیری کم است و امسال در آلمان کمترین محصول قرن برداشت شده است. کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرده این خشکسالی‌ علاوه بر آلمان و بریتانیا و لهستان، در دیگر کشورهای این اتحادیه از جمله فرانسه، ایتالیا، ایرلند، مجارستان و رومانی نیز دیده شده است. به اعتقاد ناظران، اولین تاثیر این گرمای شدید و خشکسالی بر مصرف کنندگان اروپایی، افزایش قیمت کالاها در فروشگاه‌ها خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران