شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129005 | |

گروه جهان|روزنامه‌نگار کهنه‌کار تحقیقی امریکایی در کتابش تحت عنوان «ترس: ترامپ در کاخ سفید» فاش کرده دونالد ترامپ دستور ترور رییس‌جمهوری سوریه را آوریل ۲۰۱۷ در پی حمله شیمیایی ادعایی صادر کرده بود.

گروه جهان|روزنامه‌نگار کهنه‌کار تحقیقی امریکایی در کتابش تحت عنوان «ترس: ترامپ در کاخ سفید» فاش کرده دونالد ترامپ دستور ترور رییس‌جمهوری سوریه را آوریل ۲۰۱۷ در پی حمله شیمیایی ادعایی صادر کرده بود. به گزارش اسپوتنیک، باب وودوارد که در افشای رسوایی واترگیت در دهه ۷۰ قرن گذشته نقش داشته در کتابش فاش کرده تیم ترامپ دست به کودتای اداری می‌زند و اسناد رسمی را به شیوه‌ای مخفیانه از دفتر ترامپ برمی‌دارد تا مانع از امضای این دستور شود. مولف این کتاب که اطلاعاتش را از منابع دست اول و اظهارات و شهادت‌های زنده و ماحصل گفت‌وگوها در جلسات داخلی و کتاب‌های خاطرات و اسناد دولتی به دست آورده، نوشته جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا، در واکنش به دستور ترامپ گفته بود، «به سرعت موضوع را مشخص خواهد کرد» اما پس از اتمام تماس تلفنی با ترامپ به معاونان ارشدش گفته بود «ما هرگز این کار را نخواهیم کرد بلکه حساب شده عمل خواهیم کرد.» به نوشته وودوارد، بعدا مشخص شد تیم امنیت ملی تشویق به حملات کلاسیک به جای ترور بشار اسد کرده است.

ترامپ اثر وودوارد را کتاب بد خوانده و گفته: «او (باب وودوارد) مشکلات اعتبار بسیاری دارد. شاید ترجیح می‌دادم با او صحبت کنم اما شایدم هم نه. فکر می‌کنم صحبت کردن من با او هم تغییری در این کتاب ایجاد نمی‌کرد. او به هر حال این کتاب را می‌نوشت.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران