شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128762 | |

گروه جهان| وزارت دفاع امریکا با انتقاد از آنچه عدم همراهی پاکستان با راهبرد امریکا در منطقه خوانده، بسته حمایتی 300 میلیون دلاری اختصاص یافته به این کشور را لغو کرده است.

گروه جهان|  وزارت دفاع امریکا با انتقاد از آنچه عدم همراهی پاکستان با راهبرد امریکا در منطقه خوانده، بسته حمایتی 300 میلیون دلاری اختصاص یافته به این کشور را لغو کرده است. این مبلغ بخشی از بسته پیشین اختصاص یافته به پاکستان است که دولت دونالد ترامپ آن را در ابتدای سال جاری معلق کرده بود. سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در آن زمان گفت که این اقدام، نتیجه سرخوردگی از اقدام نکردن اسلام‌آباد علیه گروه‌هایی همچون طالبان و شبکه حقانی بوده است. روابط امریکا - پاکستان از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ به‌شدت افت کرده است. او بارها پاکستان را به پناه دادن به تروریست‌ها متهم و تهدید کرده که کمک‌های امریکا را به این کشور کاملا قطع خواهد کرد. اسلام‌آباد اما این اتهام‌ها را نپذیرفته و ادعای حمایت از جنگ 17 ساله در افغانستان را رد می‌کند.

رویترز نیز به نقل از منابع آگاه نوشته جیمز متیس وزیر دفاع امریکا، در ماه‌های گذشته اجازه داشته کمک‌های مالی به پاکستان را از سر بگیرد، اما از این کار خودداری کرده است. با احتساب بسته لغو شده اخیر، مجموع مبلغی که امریکا به پاکستان اختصاص داده، اما از پرداخت آن منصرف شده است، به 800 میلیون دلار می‌رسد. اقدام اخیر دولت ترامپ پس از آن صورت می‌گیرد که این دولت کمک‌های مالی خود به آژانس امداد رسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی (آنروا) را هم قطع کرده بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران