شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128088 | |

یک مقام ارشد کاخ سفید گفته واشنگتن پیشنهاد ترکیه برای آزادی کشیش بازداشتی در ترکیه در قبال آزادی معاون هالک بانک را رد کرده است. این مقام ارشد کاخ سفید به روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گفته:

گروه جهان|

یک مقام ارشد کاخ سفید گفته واشنگتن پیشنهاد ترکیه برای آزادی کشیش بازداشتی در ترکیه در قبال آزادی معاون هالک بانک را رد کرده است. این مقام ارشد کاخ سفید به روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گفته: «آنکارا پیشنهاد تبرئه اندرو برانسون کشیش بازداشتی امریکایی را از اتهامات تروریستی در قبال تبرئه محمد هاکان آتیلا معاون پیشین هالک بانک ترکیه که به اتهام فساد در امریکا بازداشت است، مطرح کرده اما امریکا این پیشنهاد را رد کرده است.» این مقام افزود: «پیش از آزادی این کشیش بحث درباره مسائل دیگر، موضوعیتی ندارد.»

امریکا آزادی برانسون را خواستار شده و در همین راستا، دو مقام ترکیه را تحریم کرده است. دادگاهی در ترکیه روز جمعه برای سومین مرتبه دادخواست پایان یافتن حبس خانگی برانسون را رد کرد. دولت ترامپ همچنین تعرفه‌های واردات آلومینیوم و فولاد از ترکیه را دو برابر کرده است. در همین حال، رجب طیب اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه، با اشاره به بحران لیر در کشورش گفته حمله به اقتصاد ترکیه هیچ فرقی با حمله به پرچم آن را ندارد. اردوغان به مناسبت عید قربان گفته: «هدف از بحران اخیر ارزی به زانو در آوردن ترکیه و مردمش است. اما ترکیه توان و قابلیت غلبه بر این بحران را دارد.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران