شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127673 | |

مردی که سه‌شنبه با خودرو به بلوک‌های بتونی حفاظ اطراف ساختمان پارلمان بریتانیا برخورد کرده دست به اقدام تروریستی زده است. این مرد بازداشت شده است.

گروه جهان|

 مردی که سه‌شنبه با خودرو به بلوک‌های بتونی حفاظ اطراف ساختمان پارلمان بریتانیا برخورد کرده دست به اقدام تروریستی زده است. این مرد بازداشت شده است. به گزارش بی‌بی‌سی، راننده این خودرو عمدا تعدادی دوچرخه سوار را در حوالی ساختمان پارلمان زیر گرفته و سپس به سوی پارلمان رانده اما با حفاظ بتونی نصب شده در اطراف ساختمان برخورد کرده است. تصاویری از این حادثه که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده مردی را با کت سیاه نشان می‌دهد که به او دستبند زده‌اند. در ابتدا مشخص نبود که آیا این فرد عمدا خودرو را به ساختمان پارلمان کوبیده یا حادثه ترافیکی بوده است. بعضی شاهدان عینی گفته‌اند که خودرو با سرعت بسیار در نزدیکی نرده‌های اطراف پارلمان حرکت می‌کرد و پلاک نیز نداشته است.

سال گذشته میلادی لندن شاهد چند مورد حملات تروریستی بود که تلفاتی برجای گذاشت. روز ٢٢ مارس، راننده یک خودرو عابران را روی پل وستمینستر، در کنار ساختمان پارلمان، عمدا زیر گرفت و ٦ نفر را کشت و حدود ٤٠ نفر دیگر را زخمی کرد. عامل این حمله خالد مسعود نام داشت و ظاهرا در حمایت از داعش دست به این اقدام زده بود. روز ٣ ژوئن، یک وانت با سه سرنشین روی پل لاندن بریج عابران را زیر گرفت و سپس مهاجمان از آن خارج شدند و با کارد به عابران و مشتریان چند کافه‌شاپ حمله کردند. این حادثه 11 کشته برجای گذاشت که شامل هر سه فرد مهاجم بود. داعش مدعی شد که طرفداران آن این حمله را انجام داده‌اند. در همان ماه، راننده یک وانت در نزدیکی مسجد فینزبوری پارک به سوی کسانی که از مسجد خارج می‌شدند راند و پلیس این اقدام را تروریستی توصیف کرد. در این حادثه چند نفر زخمی شدند و یک نفر نیز جان خود را از دست داد. ظاهرا راننده این خودرو درصدد انتقامجویی از مسلمانان به خاطر حمله عوامل داعش بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران