شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127206 | |

ریک گیتس مشاور پیشین دونالد ترامپ و از شاهدان اصلی پرونده تخلفات مالی پل منافورت، رئیس پیشین ستاد انتخاباتی او در دادگاه شهادت داده که به منافورت در ارائه اطلاعات دروغین به اداره مالیات و پنهان کردن

گروه جهان|

ریک گیتس مشاور پیشین دونالد ترامپ و از شاهدان اصلی پرونده تخلفات مالی پل منافورت، رئیس پیشین ستاد انتخاباتی او در دادگاه شهادت داده که به منافورت در ارائه اطلاعات دروغین به اداره مالیات و پنهان کردن حساب‌های خارجی او کمک کرده است. پل منافورت که مدت پنج ماه رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ بود، به پولشویی، پنهانکاری مالی، لابی‌گری غیرقانونی و تقلب مالیاتی متهم است.

به گزارش یورونیوز، ریک گیتس که شاهد کلیدی این پرونده محسوب می‌شود، پیش از این در ماه فوریه در دادگاه مجرم شناخته شد و پس از آن پذیرفت که با دادستان‌ها به شرط کاهش مجازات‌هایش همکاری کند. او پس از حضور در دادگاه گفت به درخواست پل منافورت، حساب‌های بانکی خارجی او را افشا نکرده، از فعالیت‌های منافورت در لابی‌های تجاری با اوکراین آگاه بوده و به او کمک کرده تا درآمدهایش را پنهان کند. گیتس که به گفته شاهدان این پرونده، دست راست منافورت در فعالیت‌های تجاری چند میلیون دلاری او محسوب می‌شود، سعی داشت در جریان ادای شهادت در دادگاه از نگاه به پل منافورت خودداری کند. او گفته که چگونه به همراه منافورت ۱۵ حساب بانکی خارجی را پنهان کرده‌اند و چگونه منافورت ده‌ها میلیون دلار درآمد، از کار با نیروهای طرفدار روسیه در اوکراین کسب کرده است. او از فعالیت‌هایشان در حمایت از ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری پیشین اوکراین، پرده برداشت و توضیح داد که چگونه حامیان یانوکوویچ پول‌های آنها را از حسابی در قبرس به حساب منافورت منتقل کرده‌اند. گیتس همچنین اعتراف کرده که خود او نیز از منافورت سرقت کرده و صدها هزار دلار از پول‌های پل منافورت را به کمک گزارش‌های غیرواقعی از هزینه‌ها، جمع‌آوری و در یک حساب بانکی در بریتانیا پنهان کرده است. پرونده پل منافورت اولین پرونده از مجموعه تحقیقات قضایی از اعضای ستاد انتخاباتی پیشین ترامپ است که به دادگاه می‌رود. رابرت مولر بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا امیدوار است از این پرونده برای تحت فشار گذاشتن منافورت برای متقاعد کردن او به همکاری استفاده کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران