شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125990 | |

بانک مرکزی هند خطاب به دادگاه عالی این کشور اعلام کرده استفاده از ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین تراکنش‌های غیرقانونی را افزایش می‌دهد.

گروه جهان

بانک مرکزی هند خطاب به دادگاه عالی این کشور اعلام کرده استفاده از ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین تراکنش‌های غیرقانونی را افزایش می‌دهد. به گزارش هندو، بانک مرکزی هند گفته ارزهای دیجیتالی، ارزهای بدون مرزی هستند که در آنها از تکنیک‌های رمزگذاری استفاده شده و این امر سبب می‌شود تا این ارزها بدون دخالت دولت‌ها از جمله بانک مرکزی فعالیت کنند. شایام دیوان وکیل نماینده بانک مرکزی هند، خطاب به یک کمیته قضات ارشد دادگاه عالی این کشور گفته: «دولت مرکزی کمیته‌یی مخصوص برای بررسی مسائل مربوط به ارزهای دیجیتالی تشکیل داده است. »

موضع بانک مرکزی هند در خصوص ارزهای دیجیتالی پس از ثبت دادخواست از سوی چند وکیل دادگاه عالی منتشر می‌شود. سیدارت دالمیا وکیل دادگاه عالی در دادخواست خود اعلام کرده بانک مرکزی از بانک‌ها و موسسات مالی درخواست کرده تا حساب‌های افراد و شرکت‌هایی که در تجارت ارزهای دیجیتالی حضور دارند را مسدود کنند. وی در دادخواست خود خواستار راهکاری از سوی دولت مرکزی هند برای متوقف کردن خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین شده است. به‌گفته این وکیل دادگاه عالی، ارزهای دیجیتالی در اقدامات غیرقانونی مانند تامین مالی تروریسم مورد استفاده قرار می‌گیرد. هند در سال جاری اعلام کرد تمام ارزهای دیجیتالی از جمله بیت‌کوین غیرقانونی است. این تصمیم باعث کاهش ارزش تمام ارزهای دیجیتالی در این کشور شد. سازمان مالیات هند با صدور اخطاریه به افرادی که در بازارهای بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند خواهان، پرداخت مالیات این سرمایه‌‌گذاری‌ها شده است.

تاکنون در هند به عنوان دومین کشور پرجمعیت دنیا، مقررات خاصی برای استفاده از ارزهای مجازی وضع نشده است. این در حالی است که این کشور در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای ارزهای مجازی در دنیا مطرح است. گفته می‌شود که 10 درصد از مجموع معاملات بیت‌کوین در هند انجام می‌گیرد. سال گذشته وزارت امور مالی هند اعلام کرده بود که استفاده از بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی نوعی سرمایه‌گذاری متقلبانه است که به موجب آن به جای وجود یک نظام تولید سود منصفانه و عادلانه، سرمایه‌گذاران قدیمی‌تر این ارز تنها با ورود سرمایه‌گذاران جدید به سود دست می‌یابند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران