شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125988 | |

نخست وزیر ارمنستان اعلام کرده از میزان فساد مالی در این کشور شوکه شده است چرا که روزی نیست خبری از فساد مالی یک مقام دولتی منتشر نشود. به گزارش ایرنا،

گروه جهان

نخست وزیر ارمنستان اعلام کرده از میزان فساد مالی در این کشور شوکه شده است چرا که روزی نیست خبری از فساد مالی یک مقام دولتی منتشر نشود. به گزارش ایرنا، نیکول پاشینیان که در پی اعتراض‌های مردمی به فساد گسترده در ارمنستان به قدرت رسید، گفته اطلاعات روزمره درباره فساد مالی شوک‌آور است.

نخست وزیر ارمنستان گفته: «در جامعه ارمنستان همیشه از مسائل عینی سخن می‌گفتند اما به چنین مسائل غیر مشهودی اشاره نمی‌کردند حال آنکه میزان فساد مالی در کشور بیش از پیش بالاست و باید برای آن کاری کرد. پیشتر قبلا تلاش می‌کردم مبالغه‌گویی نکنم اما امروز از حجم فساد مالی حیرت‌زده هستم چرا که حجم فساد در ارمنستان غیرقابل تصور است. هدف ما ایجاد ساختار اقتصادی با حداکثر شرایط برابری برای همه در تجارت و حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها و توسعه زیرساخت‌ها است. در گذشته هم اعلام کردم که مبارزه با فساد مالی حتی در صورتی که اعضای خانواده من در این مسیر قرار گیرند، متوقف نخواهد شد. »

پاشینیان گفته تنها در صورت ریشه‌کن کردن فساد مالی و باز گرداندن مبالغ دزدیده شده می‌توان حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت را افزایش داد. وی گفته: «تقریبا هر روز در ارمنستان، یک فساد مالی (در سطوح دولتی) افشا می‌شود و برای پیشرفت در این زمینه نیاز به ساختار قضایی مستقل و حمایت بخش‌های تجاری کوچک و متوسط داریم و این اقدامات در اولویت کاری دولت جدید قرار دارد. دولت قصد دارد در کشور بانک پرسنلی ایجاد کند که فرصت برای به‌کارگیری بهترین افراد برای انتصاب در مقام‌های دولتی از جمله ارامنه خارج از کشور فراهم شود.»

به گفته پاشینیان، پس از رای‌گیری در مجلس ملی ارمنستان، اختیارات نخست‌وزیر کاهش خواهد یافت و به این ترتیب بین دولت و پارلمان موازنه قوا برقرار خواهد شد. نخست وزیر ارمنستان با بیان اینکه در عرصه سیاست خارجی کشور تغییرات محسوسی رخ نخواهد داد، گفته: «ما سیاست کاملا شفاف در قبال شرکا خواه روسیه یا اتحادیه اروپا خواهیم داشت. » در دو ماه اخیر با روی کار آمدن دولت جدید ارمنستان به نخست‌وزیری پاشینیان سران بسیاری از سازمان‎های ارمنستان و استانداران این کشور تغییر کرده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران