شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124857 | |

گروه جهان| هورست زیهوفر وزیر کشور آلمان از دستیابی به توافق با آنگلا مرکل صدراعظم این کشور در مورد سیاست مهاجرتی دولت ائتلافی خبر داده است. به گزارش یورونیوز،

گروه جهان| هورست زیهوفر وزیر کشور آلمان از دستیابی به توافق با آنگلا مرکل صدراعظم این کشور در مورد سیاست مهاجرتی دولت ائتلافی خبر داده است. به گزارش یورونیوز، وزیر کشور آلمان که پیش از این از تمایل خود برای کناره‌گیری از دولت ائتلافی آنگلا مرکل سخن گفته بود، گفته در سمت وزارت کشور باقی می‌ماند. به گفته هورست زیهوفر، احزاب محافظه‌کار سوسیال مسیحی به رهبری وی و دموکرات مسیحی به رهبری مرکل به راه‌حلی مشخص برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی از مرز اتریش دست یافته‌اند. صدراعظم آلمان نیز گفته، مراکز عبور در این کشور ساخته خواهد شد تا پناهجویان از این مراکز به کشوری که پیش از این در آنجا به سر می‌بردند، منتقل شوند. آنگلا مرکل تاکید کرده حزب دموکرات مسیحی به توافقی خوب با متحد تاریخی خود حزب سوسیال مسیحی دست یافته است.

زیهوفر که پیش‌تر اعلام کرده بود به‌ دلیل مخالفت‌هایش با سیاست‌های مهاجرتی مرکل استعفا می‌کند، گفته بر سر این مناقشه که تهدیدی برای دولت ائتلافی بود، سازش کرده است. وزیر کشور آلمان گفته: «ما به توافقی درباره تدابیر کاهش سرازیر شدن مهاجران غیرقانونی به کشور رسیدیم. البته همچنان این توافق نیاز به موافقت شریک سوم ائتلاف دولتی یعنی حزب سوسیال دموکرات دارد. » او تاکید کرده پس از رایزنی‌های بسیار با اتحادیه دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی به توافقی درباره ممانعت از هرگونه مهاجرت غیرقانونی در مرزهای آلمان و اتریش رسیده است. صدراعظم آلمان هم پس از دیدار با زیهوفر گفته: «درباره موضوع مهاجرت به توافق رسیدیم و بر اساس آن مراکزی در مرزهای آلمان برای بازگرداندن پناهجویان ایجاد خواهد شد. صحبت درباره مراکز ترانزیتی است که از طریق آن پناهجویانی که قبلا در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا ثبت‌نام کرده‌اند به این کشورها بازگردانده شوند و این اقدام پس از بازنگری در شرایط پناهندگی آنها در آلمان و اینکه آیا شرایط ماندن را دارند یا خیر، خواهد بود. راه‌حل میانه‌یی که دو طرف به آن دست‌ یافته‌اند، اساس آزادی رفت‌و‌آمد در داخل اتحادیه اروپا را در نظر خواهد گرفت و در عین حال به آلمان اجازه خواهد داد، تدابیر جدی برای کاهش خیل مهاجران در نظر بگیرد. » مرکل تاکید کرده این موضوع روحیه مشارکت در داخل اتحادیه اروپا را حفظ می‌کند و در عین حال گامی مهم در تنظیم مهاجرت ثانویه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران