شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124855 | |

کاخ سفید درحالی بار دیگر بر به رسمیت نشناختن الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه تاکید کرده که سخنان اخیر دونالد ترامپ ابهاماتی در این باره ایجاد کرده بود.

گروه جهان|

 کاخ سفید درحالی بار دیگر بر به رسمیت نشناختن الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه تاکید کرده که سخنان اخیر دونالد ترامپ ابهاماتی در این باره ایجاد کرده بود. به گزارش یورونیوز سارا سندرز گفته:«ما اقدام روسیه برای الحاق کریمه به خاک خود را به رسمیت نمی‌شناسیم. مجازات‌های اعمال شده در این خصوص تا زمانی که روسیه حاکمیت این شبه جزیره را به اوکراین بازنگرداند همچنان برقرار خواهد بود.»

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا جمعه گذشته درحالی که در پاسخ به پرسشی درباره احتمال به رسمیت شناخته شدن انضمام شبه جزیره کریمه به خاک روسیه از طرف امریکا و ادامه تحریم‌های امریکا علیه روسیه گفته بود «خواهیم دید». این پاسخ ابهاماتی را درباره وضع تحریم‌ها علیه کرملین پس از دیدار قریب‌الوقوع روسای جمهور امریکا و روسیه ایجاد کرده بود به طوری که برخی ناظران از احتمال به رسمیت شناخته شدن کریمه به عنوان بخشی از خاک روسیه از طرف واشنگتن مطرح شد. دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین قرار است، شانزدهم جولای در هلسینکی پایتخت فنلاند با یکدیگر دیدار کنند. این دیدار مهم و سرنوشت‌ساز درحالی در یک کشور بی‌طرف برگزار می‌شود که روابط دو کشور طی سال‌های اخیر در پی تنش‌هایی همچون مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، جنگ داخلی سوریه و مناقشه اوکراین از حالت عادی خارج شده است. این درحالی است که کرملین با تاکید بر اینکه کریمه بخشی جدایی‌ناپذیر از روسیه است، اعلام کرده طرح این موضوع در دستور کار مذاکرات آتی رهبران روسیه و امریکا قرار ندارد. اعلام رسمی الحاق شبه جزیره کریمه در اوکراین به خاک روسیه که مارس ۲۰۱۴ در پی برگزاری یک همه‌پرسی صورت گرفت با انتقاد بسیاری از کشورها ازجمله امریکا همراه بود. کی‎یف و کشورهای غربی برگزاری این همه‌پرسی را غیرمشروع تلقی کردند. کاخ سفید نیز به همین منظور تحریم‌هایی را علیه روسیه وضع کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران