شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124132 | |

شرکت هواپیماسازی ایرباس هشداری را درباره احتمال خروج این شرکت از بریتانیا منتشر کرده و گفته است که برگزیت بدون توافق تهدیدی برای آینده فعالیتش در بریتانیا محسوب می‌شود.

گروه جهان|

شرکت هواپیماسازی ایرباس هشداری را درباره احتمال خروج این شرکت از بریتانیا منتشر کرده و گفته است که برگزیت بدون توافق تهدیدی برای آینده فعالیتش در بریتانیا محسوب می‌شود.  به گزارش دویچه وله، شرکت ایرباس روز جمعه تایید کرد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون یک توافق قابل‌قبول باعث خواهد شد تا این شرکت موضع بلندمدت خود را در این کشور مورد بررسی مجدد قرار دهد و این مساله می‌تواند هزاران فرصت شغلی را در بریتانیا به خطر اندازد. این شرکت اشاره کرده که برنامه‌های کنونی برای دوره انتقال که در دسامبر ۲۰۲۰ پایان می‌یابد هنوز به قدر کافی خوب نیستند و این شرکت با زمان بسیار محدودی برای سازگار کردن زنجیره تامین محصولات روبه‌رو خواهد شد و از هزینه پایگاه تامین قطعات و محصولاتش در بریتانیا جلوگیری به عمل می‌آورد. ایرباس تمامی بال‌های جت‌های مسافرتی خود را در بریتانیا می‌سازد. این شرکت همچنین تاکید کرده که اگر دولت لندن از بازار واحد اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرک به سرعت و بدون هیچ توافق انتقالی که مورد قبول طرفین باشد خارج شود، این مساله می‌تواند لطمه شدیدی را بر تولیدات ایرباس وارد کند.

در همین حال تام ویلیامز رییس دفتر عملیاتی شرکت ایرباس گفت: «بگذارید واضح‌تر و ساده‌تر بگویم: برگزیت بدون توافق تهدیدی مستقیم بر آینده ایرباس در بریتانیا است.» ایرباس با تاکید بر درخواست‌های زیمنس آلمان روز جمعه اعلام کرد که جزئیات فوری درباره اینکه چگونه می‌تواند به عملیات خود ادامه دهد را منتشر می‌کند. ویلیامز همچنین گفت: «ما باید تصمیم‌‌های لازم را بگیریم و بدون اینکه مشخص شود که مساله برگزیت چگونه است این تصمیم‌گیری برای ما بسیار خطرناک خواهد بود.» شرکت ایرباس موجب فراهم آمدن ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در بریتانیا شده است و ۱۴ هزار نفر نیز به‌صورت مستقیم در استخدام این شرکت هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران