شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124050 | |

در پی شدت گرفتن انتقادهای داخلی و خارجی، دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا در سیاست جنجالی خود مبنی بر جدا کردن مهاجران غیرمجاز از فرزندان آنها تجدیدنظر کرده است.

 گروه جهان|

در پی شدت گرفتن انتقادهای داخلی و خارجی، دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا در سیاست جنجالی خود مبنی بر جدا کردن مهاجران غیرمجاز از فرزندان آنها تجدیدنظر کرده است. طبق دستورالعمل جدید ترامپ، مهاجران غیرقانونی و فرزندان زیر ۱۸سال آنها باید همراه با یکدیگر در گذرگاه‌های مرزی بازداشت شوند؛ مشخص نیست که دوره بازداشت آنها چه مدت خواهد بود.  به گزارش بی‌بی‌سی، طبق مقررات کنونی در صورت بازداشت مهاجران غیرقانونی دولت فدرال حداکثر می‌تواند فرزندان آنها را به مدت ۲۰روز همراه با آنها نگه دارد. روزنامه نیویورک‌تایمز امریکا پیش‌تر به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده بود؛ ترامپ قصد دارد اجازه بازداشت نامحدود کودکان و والدین همراه با یکدیگر را صادر کند. همچنین رسیدگی به پرونده بزرگسالان دارای فرزند در اداره مهاجرت اولویت پیدا می‌کند. دستور جدید سیاست «تحمل صفر» دولت ترامپ را تغییر نداده است. طبق این سیاست جنجالی، اشخاصی که غیرقانونی از مرز مکزیک وارد خاک امریکا شوند، دستگیر و تحت پیگرد قضایی کیفری قرار می‌گیرند. رییس‌جمهوری امریکا روز چهارشنبه بعد از امضای دستور جدید گفت: «این (دستور) اعضای خانواده‌ها را کنار یکدیگر نگه می‌دارد و همزمان اطمینان حاصل می‌‌شود که ما مرزی بسیار قوی و محکم داشته باشیم.» این سیاست ترامپ با انتقادات شدید بین‌المللی همراه بود؛

ترزا می ‌نخست‌وزیر بریتانیا گفت: نگهداشتن کودکان در آنچه «قفس» به نظر می‌رسد، عمیقا «آزار‌دهنده و اشتباه» است. پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان نیز اقدام دولت امریکا را «غیراخلاقی» خواند. طبق آمار رسمی دولت امریکا دست‌کم ۲۰۰۰کودک که به همراه والدین‌شان غیرقانونی وارد خاک امریکا شده‌اند، در مراکز موقت اسکان یافته‌اند.  ملانیا ترامپ همسر رییس‌جمهوری امریکا روز پنج‌شنبه برای بازدید از شرایط این کودکان به تگزاس رفت؛ اما نوشته پشت لباس او در این بازدید از شرایط کودکان در سفر به تگزاس در رسانه‌های امریکا خبرساز شد. روی لباس ملانیا نوشته شده بود: «واقعا اهمیتی نمی‌دهم، شما چطور؟»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران