شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123472 | |

رهبران امریکا و کره‌شمالی در آغاز دیدار تاریخی خود هر کدام سعی داشتند حسی از تحکم بروز بدهند اما نتوانستند اضطراب خود را هم پنهان کنند.

رهبران امریکا و کره‌شمالی در آغاز دیدار تاریخی خود هر کدام سعی داشتند حسی از تحکم بروز بدهند اما نتوانستند اضطراب خود را هم پنهان کنند. به‌ گزارش یورونیوز به نقل از رویترز، متخصصان زبان بدن می‌گویند در ۱۳ثانیه نخست ملاقات رو در رو، ترامپ تحکم خود را با دراز کردن دست به سوی کیم جونگ ‌اون و لمس شانه او نشان داد. اما کیم هم که نمی‌خواست کم بیاورد، دست ترامپ را محکم گرفت و پیش از آنکه به سوی دوربین‌ها برگردد زمانی را مستقیم به چشمان او خیره شد. آلن پیس، متخصص زبان بدن می‌گوید:«دست دادن آنها مستقیم و سرراست نبود. بالا و پایین‌هایی داشت. هر کدام تلاش داشت دیگری را به سمت خود بکشد. هر یک می‌خواست اجازه ندهد دیگری مسلط به نظر برسد.» کیم و ترامپ هر دو هنگام دست دادن می‌خواستند احساس تسلط را منتقل کنند. رویترز می‌نویسد، بروز اقتدار برای ترامپ که یک رهبر و تاجر است و پیش از آن مجری تلویزیون نیز بوده، کار دشواری نیست به ‌ویژه که قد او هم از کیم بلندتر است. وی هنگام رفتن به سمت کتابخانه با کیم گپ زد و اجازه داد او کمی هم در راه رفتن پیش بیفتد و به این وسیله از تنش فضا کاست. به نظر می‌رسید که ترامپ کنترل اوضاع را در دست داشت و گهگاه با استفاده از دست راه را به کیم نشان می‌داد و روی شانه او می‌زد. کیم هم که نصف ترامپ سن دارد یک بار روی شانه وی زد تا کنترل را حفظ کند. گرچه وقتی ترامپ صحبت می‌کرد، کیم سر به پایین داشت اما بارها در طول دیدار سرش را بالا آورد. آلن پیس می‌گوید‌:«اگر نمی‌دانستید این دو نفر چه کسانی هستند، می‌شد گفت یکی پدر و دیگری پسر اوست.»

کارشناس دیگری به نام کارن لیونگ می‌گوید،‌ دونالد ترامپ در دیدار با کیم جونگ ‌اون هیچکدام از نشانه‌های خصمانه‌یی را که در نشست گروه 7 نسبت به رهبران اروپایی یا نخست‌وزیر کانادا نشان داده بود، بروز نداد. وی می‌افزاید:«ترامپ روی اینکه می‌تواند بر کره‌شمالی چیره شود شرط بسته است؛ درست مثل پدری که با یک بچه نافرمان رفتار می‌کند.» درست مقابل رفتار کیم که چیز زیادی برای از دست دادن نداشت و فقط از اینکه دیدار با ترامپ نصیبش شده، خوشحال بود. کیم جونگ ‌اون یک ‌بار تلاش کرد با زدن به پشت ترامپ نشان دهد که بر اوضاع مسلط است. هر دو فرد برای کنترل اضطرابشان مشکل داشتند و ترامپ به محض آنکه روی صندلی نشست لبخندی زورکی زد و کیم هم بیشتر پایین را نگاه می‌کرد. گذشته از اینها نخستین دیدار بزرگ کیم با جامعه بین‌المللی برای او حسی از شگفتی و حیرت به همراه داشت. او که در مقابل هتل لوکس سنگاپور با فلاش انبوه دوربین خبرنگاران روبه‌رو شده بود، احساس کودکی در یک شهربازی را داشت؛ بی‌ترس اما هیجان‌زده و کمی عصبی.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران