شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123232 | |

اتحادیه اروپا وعده داده برای نجات ونزوئلا از بحران بشری فزاینده بیش از 40میلیون دلار به این کشور کمک کند. به گزارش آسوشیتدپرس، مقام‌های کمیسیون اروپایی اعلام کردند

گروه جهان|

اتحادیه اروپا وعده داده برای نجات ونزوئلا از بحران بشری فزاینده بیش از 40میلیون دلار به این کشور کمک کند. به گزارش آسوشیتدپرس، مقام‌های کمیسیون اروپایی اعلام کردند بخش اعظم این پول قرار است صرف خدمات درمانی، بهداشتی، آب قابل شرب و غذا برای ونزوئلایی‌هایی شود که در داخل و خارج این کشور در مضیقه هستند. کریستوس استیلیانیدس کمیسیونر اروپایی گفته که اخیرا به مرز کلمبیا با ونزوئلا سفر کرده و نشانه‌هایی از بحران آشکار را در آنجا مشاهده کرده است. او افزود: «بسیاری از مردم از فقدان دارو و کمک‌های بشردوستانه رنج می‌برند. ما نمی‌توانیم در حاشیه باشیم و این تراژدی انسانی را نظاره کنیم.»

این در حالی است که رهبران اروپایی تهدید کرده‌اند دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه مقام‌های ارشد این کشور امریکای لاتین اعمال می‌کنند. پیروزی نیکولاس مادورو در انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا و تکیه زدن او بر مسند قدرت برای 6سال دیگر از سوی امریکا، اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای همسایه‌ ونزوئلا در امریکای لاتین مورد قبول قرار نگرفته است و آنها انتخاب وی را امری مشروع نمی‌دانند. از زمان انتخاب مجدد مادورو، اتحادیه اروپا برگزاری انتخابات جدیدی را خواستار شده و گفته که به دنبال اعمال دور جدیدی از تحریم‌ها برای هدف قرار دادن نزدیکان مادورو است. کارشناسان می‌گویند کمک‌های بشردوستانه اروپا به مردم ونزوئلا با تحریم‌ها علیه این کشور یا آنهایی که در فهرست تحریم‌های امریکا هستند، در تناقض قرار ندارد.

در همین حال، رافائل فاریا تورتوسا سفیر ونزوئلا در روسیه در کنفرانس اقتصاد دیجیتال مسکو اعلام کرد این کشور به عنوان راهکاری برای مقابله با تحریم‌های امریکا از ارز دیجیتال استفاده می‌کند و قصد دارد در مجموع ۱۰۰میلیون واحد ارز رمزنگار «پترو» به ارزش ۶ میلیارد دلار منتشر کند. او افزود: مادورو به دلیل فشارهای سیاسی و مالی ناشی از تحریم‌های امریکا مجبور به جلو انداختن پروژه پترو شده و از این رو نخستین کشوری بوده که ارز رمزنگار با پشتیبانی نفت را روانه بازار کرده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران