شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121957 | |

گروه جهان| طبق جزئیات افشا شده طرح ائتلاف احزاب پیروز در انتخابات ایتالیا، جنبش ۵ ستاره و حزب راستگرای لیگ در نظر دارند از بانک مرکزی اروپا بخواهند بدهی ۲۵۰میلیارد یورویی ایتالیا را ببخشد.

گروه جهان| طبق جزئیات افشا شده طرح ائتلاف احزاب پیروز در انتخابات ایتالیا، جنبش ۵ ستاره و حزب راستگرای لیگ در نظر دارند از بانک مرکزی اروپا بخواهند بدهی ۲۵۰میلیارد یورویی ایتالیا را ببخشد.

به گزارش رویترز، ایتالیا خواستار مذاکره مجدد بر سر سهم رم از بودجه اتحادیه اروپا، پایان دادن به تحریم‌های روسیه، تغییر در قوانین مزایای بازنشستگی و افزایش سن بازنشستگی است. پیشنهادات جدید هشداری جدی به بازارهای مالی درخصوص روندهای قضایی و اقتصادی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که به کشورها اجازه می‌دهد، منطقه یورو را ترک کنند. جنبش ۵ ستاره و حزب لیگ در واکنش به انتشار این اسناد، آن را نسخه‌یی قدیمی خواندند که تاکنون تغییرات زیادی کرده است. این دو جریان سیاسی با هدف خروج از بن‌بست سیاسی ۱۰هفته‌یی پس از انتخابات مجلس در چهارم مارس، مذاکرات فشرده‌یی با یکدیگر برای تشکیل دولت ائتلافی داشته‌اند. انتشار این اسناد می‌تواند نگرانی‌های زیادی در بروکسل و فرانکفورت- مقر بانک مرکزی اروپا- ایجاد کند. این دو جریان سیاسی ایتالیایی برای کمک به کاهش بدهی ایتالیا که معادل ۱۳۰درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور و دومین بدهی بالا در بین اعضای منطقه یورو پس از یونان محسوب می‌شود از بانک مرکزی اروپا خواهند خواست ۲۵۰میلیارد یورو از بدهی این کشور را ببخشد. در صورت قبول چنین پیشنهادی ۱۰درصد از نسبت بدهی ایتالیا کاسته خواهد شد. هر دو حزب دارای سوابق ضداروپایی هستند و با وجود آنکه جنبش ۵ ستاره از مواضع خود تا حد زیادی عقب‌نشینی کرده اما حزب لیگ کماکان مصمم به برگزاری همه‌پرسی ترک منطقه یورو در سریع‌ترین زمان ممکن است. این دو حزب در بیانیه مشترکی که ساعتی پس از انتشار اسناد فاش شده صادر کردند، اعلام کردند به دنبال تغییر در قوانین مالی منطقه یورو به کمک شرکای ایتالیا هستند. در این سند همچنین از برنامه این دو حزب برای مقابله با پناهجویان و توزیع سریع و خودکار آنها در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا پرده‌برداری شده است. این سند همچنین روسیه را شریک استراتژیک اتحادیه اروپا خوانده و خواهان پایان دادن به تحریم‌های اقتصادی این کشور شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران