شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119867 | |

مدارک مربوط به تحقیقات درباره مایکل کوهن نشان می‌دهد که وکیل شخصی دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا از ماه‌ها پیش موضوع تحقیقات قضایی اف‌بی‌آی بوده است.

گروه جهان|

مدارک مربوط به تحقیقات درباره مایکل کوهن نشان می‌دهد که وکیل شخصی دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا از ماه‌ها پیش موضوع تحقیقات قضایی اف‌بی‌آی بوده است. دادگستری امریکا تایید کرده است که دادستان‌ها در حال تحقیق درباره مناسبات مالی کوهن هستند.

به گزارش بی‌بی‌سی، علنی‌ کردن مدارک مربوط به این تحقیقات قضایی در حقیقت پاسخ وزارت دادگستری به ادعای وکیل کوهن است که با اشاره به مصونیت مکاتبات میان وکلا و موکلان‌، بازگرداندن مدارکی را خواستار شده که ماموران اف‌بی‌آی طی یورش چند روز پیش از محل سکونت و دفتر کار کوهن جمع‌آوری کرده‌اند. در همین رابطه یکی از دادستا‌ن‌های پرونده کوهن به قاضی گفته یورش ماموران به دفتر و محل اقامت او با هدف جمع‌آوری مدارکی مرتبط با همین «تحقیقات قضایی با احتمال ارتکاب افعال مجرمانه» صورت گرفته است. همزمان و در تحولی جدید نشریه وال‌استریت ‌ژورنال امریکا در گزارشی خبر داده که مایکل کوهن به نیابت از یکی از چهره‌های جمع‌آوری‌کننده کمک‌های مالی برای حزب جمهوری‌خواه با یکی از مدل‌های مجله پلی‌بوی توافقی به ارزش یک‌میلیون و ۶۰۰هزار دلار تنظیم کرده است. ماجرای جنجالی رابطه احتمالی ترامپ با یکی از خدمتکاران برج ترامپ هم وارد مرحله جدیدی شده است. بعد از اینکه رسانه‌های امریکایی خبر دادند که یکی از نگهبانان سابق برج ترامپ ادعا کرده ترامپ فرزندی از رابطه با یکی از خدمتگزارانش دارد، حالا دینو ساجدین دربان سابق برج ترامپ در این خصوص واکنش نشان داده است. به گزارش رسانه‌های امریکایی، دینو ساجدین در سال ۲۰۱۵ میلادی طی توافقی با رسانه «نشنال انکوایرر» پذیرفته در ازای فاش نکردن این ماجرا و فروش اختصاصی این ماجرا به نشنال انکوایرر مبلغ ۳۰هزار دلار دریافت کند. ساجدین روز ۱۲ آوریل در گفت‌وگو با بازفید گفت: «امروز من مطلع شدم توافقی که با نشنال انکوایرر برای عدم انتشار این ماجرا داشتم، از سوی رسانه‌ها منتشر شده است. » ساجدین در بیانیه‌یی که در اختیار بازفید قرار داده می‌گوید: «تایید می‌کنم زمانی که در برج ترامپ (در دهه ۱۹۸۰) مشغول به کار بودم، به من گفته بودند کاری به کار آن خدمتکار نداشته باشم، چرا که با ترامپ رابطه داشته و از این رابطه یک فرزند هم دارد.»

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران