شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119466 | |

گروه جهان| پس از آنکه دولت امریکا از اعمال تحریم‌های جدیدی علیه گروهی از سرمایه‌داران و چهره‌های سیاسی روسیه خبر داد، مسکو هشدار داد که پاسخ قاطعی به تحریم‌های جدید واشنگتن خواهد داد.

گروه جهان| پس از آنکه دولت امریکا از اعمال تحریم‌های جدیدی علیه گروهی از سرمایه‌داران و چهره‌های سیاسی روسیه خبر داد، مسکو هشدار داد که پاسخ قاطعی به تحریم‌های جدید واشنگتن خواهد داد. به گزارش رویترز، امریکا تحریم‌های جدیدی را علیه گروهی از چهرهای تجاری، سرمایه‌داران و چهره‌های سیاسی روسیه به بهانه آنچه فعالیت‌های بدخواهانه از جمله مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ خواند، اعمال کرد؛ چهره‌هایی که شامل اولگ دریپاسکا که نوزدهمین فرد ثروتمند در روسیه است، ویکتور وکسلبرگ صاحب هلدینگ رنووا، کریل شامالوف که گفته می‌شود، داماد پوتین است و در شرکت سیبور فعالیت می‌کند، آندری اسکوچ معاون مجلس سفلای پارلمان روسیه، سلیمان کریموف عضو مجلس علیای پارلمان روسیه و چند نفر دیگر می‌شوند. وزارت خارجه روسیه در واکنش به این اقدام گفته: «البته ما این حملات فعلی ضد روسیه و هرگونه اقدام جدید از این دست را بدون پاسخی سرسختانه نخواهیم گذاشت اما اول از همه می‌خواهیم، توصیه کنیم که واشنگتن توهمش مبنی بر اینکه می‌تواند با زبان تحریم با ما صحبت کند را کنار بگذارد.»

وزارت خارجه روسیه همچنین گفته هیچ فشاری روسیه را مجبور به تغییر مسیرش نکرده و تحریم‌ها علیه این کشور تنها منجر به ایجاد اتحاد هر چه بیشتر در جامعه روسیه خواهد شد. اخیرا روابط امریکا و روسیه با کلید خوردن دور جدید اخراج دیپلمات‌ها از جانب دولت‌های دو کشور به بهانه مسموم شدن سرگئی اسکریپال جاسوس سابق روس در سالزبری بریتانیا با ماده اعصاب به میزان چشمگیری تیره شده است. این تحریم‌های جدید علیه ۲۴ تبعه روس که از هم‌پیمانان نزدیک پوتین هستند، اعمال شده است. تحریم‌های جدید امریکا 7نفر از سرمایه‌داران روس و ۱۲ شرکت تحت کنترل آنها را شامل می‌شود. این تحریم‌ها همچنین ۱۷ مقام ارشد روس را دربرمی‌گیرد. بر اساس تحریم‌های وضع شده، دارایی‌های این افراد و شرکت‌ها در امریکا بلوکه شده و اتباع امریکایی حق تجارت با آنها را ندارند. وزارت خزانه‌داری امریکا در شرایطی تعداد دیگری از شهروندان روس را به دخالت در انتخابات امریکا متهم کرده که سی‌ان‌ان گزارش داده دونالد ترامپ برای برای مصاحبه با تیم مولر آماده می‌شود. طبق این گزارش ترامپ چندان آمادگی ندارد و وکلای او تنها ایده‌هایی به ترامپ داده‌اند که این شورای ویژه ممکن است درباره چه موضوعاتی سوال بپرسد. ترامپ هرگز رسما تایید نکرده در تحقیقات مرتبط با همدستی کمپین او با روسیه با تیم رابرت مولر همکاری می‌کند اما به صورت شفاهی اعلام آمادگی کرده بود. در حالی که دست ترامپ برای همکاری با تیم مولر باز است، مشاورانش درباره خطرات و پیامدهای مصاحبه مذکور هشدار داده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران