شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119465 | |

شرکت هواپیمایی ایرفرانس با بالاگرفتن اعتصاب‌های ناشی از مطالبه برای افزایش دستمزدها، یک‌سوم (30درصد) از پروازهایش را لغو کرد. به گزارش آسوشیتدپرس،

گروه جهان|

شرکت هواپیمایی ایرفرانس با بالاگرفتن اعتصاب‌های ناشی از مطالبه برای افزایش دستمزدها، یک‌سوم (30درصد) از پروازهایش را لغو کرد. به گزارش آسوشیتدپرس، اعتصاب یک روزه کارکنان ایرفرانس شنبه بر سفرهای داخلی و بین‌المللی و از جمله یک‌چهارم از پروازهای فرودگاه شارل دوگل و اورلی پاریس تاثیر گذاشت. شرکت ایرفرانس از مسافران خواسته است وضع پروازهای خود و پیشنهادها برای تعویض مجانی بلیت خود را بررسی کنند. این پنجمین اعتصاب کارکنان ایرفرانس از فوریه (بهمن 96) تاکنون است و تعداد پروازهای لغو شده رو به افزایش است. اتحادیه‌ها در فرانسه، وعده اعتصاب‌های بیشتری را همزمان با اعتصاب سراسری کارکنان خدمات ریلی فرانسه داده‌اند.

اتحادیه‌های کارکنان ایرفرانس افزایش 6 درصدی دستمزدهای خود پس از سال‌ها ثابت ماندن دستمزدها، خواستار هستند. ایرفرانس یک‌درصد افزایش حقوق را پیشنهاد داده و گفته است رقمی بالاتر از این حد به تلاش‌های این شرکت برای بهبود وضع مالی آن آسیب می‌رساند. این در حالی است که اعتصاب‌ها روزانه چند میلیون یورو به ایرفرانس ضرر می‌زنند. اما اعتصاب‌ها در فرانسه به کارکنان شرکت ایرفرانس محدود نمی‌شود. کارکنان بخش خدمات ریلی فرانسه نیز در چند روز گذشته با اعتصاب خود در اعتراض به برنامه‌های اصلاحاتی امانوئل ماکرون رییس‌جمهوری این کشور، در روند خدمات حمل‌و‌نقل عمومی اختلال ایجاد کردند. آنها همچنین برگزاری اعتصابات گسترده به‌مدت دو روز از پنج روز هفته را تا تاریخ 28 ژوئن وعده داده‌اند. این در حالی است که اتحادیه‌های کارکنان خدمات ریلی اعلام کردند در نخستین روز از اعتصاب‌ها، بیش از سه‌چهارم از رانندگان قطارها شرکت داشتند. از زمان آغاز اعتصاب، اتحادیه‌های کارگری در تلاش بودند تا بین نمایندگان دولت و اعتصاب‌کنندگان سازش برقرار کنند، اما تلاش آنها نتیجه‌یی دربرنداشته است. کارکنان بخش راه‌آهن فرانسه معتقدند سیاستی که دولت ماکرون در پیش گرفته است در نهایت به خصوصی شدن سیستم حمل‌و‌نقل این کشور منجر خواهد شد. آنها خواستار دولتی ماندن بخش حمل‌ونقل ریلی فرانسه هستند. این بزرگ‌ترین چالشی است که ماکرون تا به امروز با آن مواجه شده و قرار است تا 3 ماه ادامه داشته باشد. این اعتصاب‌ها به‌ویژه برنامه ماکرون برای اصلاحات گسترده اقتصادی را به چالش می‌کشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران