شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| درگیری لفظی میان بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی و رجب طیب اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه در روزهای گذشته بالا گرفته است. این جدال از آنجا آغاز شد

گروه جهان| درگیری لفظی میان بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی و رجب طیب اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه در روزهای گذشته بالا گرفته است. این جدال از آنجا آغاز شد که اردوغان در واکنش به حمله وحشیانه نیروهای رژیم‌صهیونیستی به تظاهرکنندگان در غزه از این اقدام انتقاد کرده و آن را حمله‌یی غیرانسانی قلمداد کرد.

به گزارش ایسنا، نیروهای نظامی رژیم‌صهیونیستی در جریان برگزاری تظاهرات روز زمین با حمله به تظاهرکنندگان فلسطینی دست‌کم ۱۷نفر را به شهادت رسانده و صدها نفر دیگر را زخمی کردند. نتانیاهو در آخرین واکنش خود به اظهارات رییس‌جمهوری ترکیه در توییتر نوشت: «اردوغان عادت ندارد که جواب بشنود. او باید به این موضوع عادت کند. کسی که قبرس شمالی را اشغال می‌کند، به مناطق کردها هجوم می‌برد و غیرنظامیان را در عفرین به قتل می‌رساند، نباید به ما درباره ارزش‌ها و اخلاق درس بدهد.» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی با اشاره به روز دروغ آوریل ادامه داد: «ظاهرا آنها در آنکارا روز اول آوریل را این‌گونه برگزار می‌کنند.» رییس‌جمهوری ترکیه پیش‌تر گفته بود: «لازم نیست به جهان بگویم که ارتش اسراییل چقدر بی‌رحم است. با نگاهی به وضعیت غزه و قدس می‌توانیم ببینیم که این دولت تروریست چه می‌کند. اسراییل در غزه مرتکب کشتار شده و نتانیاهو یک تروریست است. از سوی کسانی که منتقد عملیات عفرین هستند، انتقاد قابل توجهی نسبت به کشتار اسراییل در غزه نشنیده‌ام. این امر مشخصا حاکی از فقدان صداقت در میان افرادی است که ما را زیر ذره‌بین گذاشته‌اند اما درباره این حقیقت که اسراییل به معترضان حمله می‌کند، چیزی نمی‌گویند.» اردوغان خطاب به نتانیاهو گفته بود: «آنچه تو برای سرکوب فلسطینی‌ها انجام می‌دهی، بخشی از تاریخ خواهد شد و ما هرگز آن را فراموش نخواهیم کرد.» رجب طیب اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه ضمن انتقاد شدید از واکنش رژیم‌صهیونیستی به تظاهرات فلسطینیان در نوار غزه، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسراییل را «تروریست» خوانده و گفته بود: «نتانیاهو! ما ننگ اشغالگری را با خود حمل نمی‌کنیم. شما اشغالگر هستید و اکنون در آن سرزمین‌ها به عنوان اشغالگر حضور دارید. تروریست نیز هستید.» این در حالی است که مقامات اسراییلی ضمن دفاع از عملکرد سربازان این کشور درخواست تحقیق در مورد تیراندازی به تظاهرکنندگان فلسطینی را رد کرده‌اند. آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسراییل نیز ضمن دفاع از عملکرد سربازان این کشور درخواست آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد و فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای تحقیق در مورد تیراندازی روز جمعه سربازان اسراییل به تظاهرکنندگان فلسطینی را رد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران