شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 116626 | |

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا به نمایندگان دموکرات در کنگره هشدار داد در صورتی که از طرح او برای تغییر قوانین مهاجرت حمایت نکنند از تعطیلی مجدد دولت استقبال خواهد کرد

گروه جهان  

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا به نمایندگان دموکرات در کنگره هشدار داد در صورتی که از طرح او برای تغییر قوانین مهاجرت حمایت نکنند از تعطیلی مجدد دولت استقبال خواهد کرد.  به گزارش رویترز، این درحالی است که دموکرات و جمهوری‌خواهان در کنگره در تلاش هستند تا بر سر بودجه تامین مالی دولت فدرال به توافقی درازمدت دست یابند. پیش‌تر به‌ دلیل عدم توافق بر سر بودجه تامین مالی دولت، بخش‌هایی از دولت فدرال 19ژانویه به مدت 3روز تعطیل شدند اما در نهایت نمایندگان کنگره بر سر طرح تامین موقت بودجه دولت فدرال تا پنج‌شنبه به توافق رسیدند. با این حال دونالد ترامپ تصریح کرده هر گونه بودجه هزینه‌های جاری باید در برگیرنده تغییرات قوانین مهاجرتی نیز باشد.

رییس‌جمهوری امریکا گفته است:«اگر ما نتوانیم این کارها را به سرانجام برسانیم، من از تعطیلی دولت استقبال می‌کنم. ما نیاز داریم مرزهای خود را تقویت کنیم نه ذره ذره بلکه به مقدار زیاد.» رهبران جمهوری‌خواه و دموکرات می‌گویند به توافق بر سر طرحی برای جلوگیری از تعطیلی دولت نزدیک شده‌اند. میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان در سنا گفته است:«خیلی خوش‌بین هستم که به زودی توافق حاصل خواهد شد.» تعطیلی دولت فدرال به‌ دلیل اصرار نمایندگان دموکرات بر ضرورت تعیین وضعیت قانونی مهاجران در چارچوب برنامه موسوم به «داکا» روی داد. «داکا» به صدها هزار نفر از کسانی مربوط می‌شود که در کودکی به طور غیرقانونی به امریکا آورده شده‌اند و اکنون در آستانه اخراج از ایالات متحده قرار دارند. این درحالی است که چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنا گفته که حزبش تمایلی به تعطیلی دولت ندارد.  کشمکش احزاب سیاسی در شرایطی است که رسانه‌ها گزارش داده‌اند، ترامپ از پنتاگون خواسته برای به رخ کشیدن قدرت ارتش این کشور تا پایان سال میلادی جاری یک رژه نظامی عظیم در واشنگتن برگزار کند. گفته شده، رییس‎جمهوری امریکا قرار است بدون هیچ مناسبتی تنها با انگیزه به رخ کشیدن قدرت نظامی این کشور و واداشتن امریکایی‎ها به قدردانی از ارتش در خیابان‌های واشنگتن یک رژه نظامی عظیم برگزار کند. آسوشیتدپرس نوشته هنوز تاریخ مشخصی برای این نمایش تبلیغاتی که شامل رژه نیروهای نظامی و تانک‌ها در سطح خیابان‌های واشنگتن می‌شود در نظر گرفته نشده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران