شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 111044 | |

افزایش نگرانی‌ها درباره سرنوشت ترزا می‌ در سمت نخست‌وزیری بریتانیا در پی انتشار گزارش‌های مربوط به تصمیم قانونگذاران حزب محافظه‌کار برای دادن رای عدم اعتماد به وی، ارزش پوند در معاملات دوشنبه کاهش یافت.

گروه جهان

افزایش نگرانی‌ها درباره سرنوشت ترزا می‌ در سمت نخست‌وزیری بریتانیا در پی انتشار گزارش‌های مربوط به تصمیم قانونگذاران حزب محافظه‌کار برای دادن رای عدم اعتماد به وی، ارزش پوند در معاملات دوشنبه کاهش یافت. به گزارش رویترز پس از اینکه دو نشریه داخلی یک‌شنبه گزارشی از توافق ۴۰نماینده مجلس عوام برای امضای نامه درخواست رای عدم اعتماد به ترزا می‌ منتشر کردند، ارز بریتانیا بار دیگر تحت فشار قرار گرفت و با افتی نیم‌درصدی در برابر یک دلار و 31 سنت مبادله شد.

در همین حال لیام فاکس وزیر تجارت بین‌الملل بریتانیا در فایننشال تایمز نوشت؛ مردم بریتانیا در ماه ژوئن ۲۰۱۶ به آغاز فصل جدیدی در تاریخ کشور رای دادند و از آن زمان تاکنون هیچ روزی بدون بحث‌های هیجانی درباره برگزیت چه در بریتانیا و چه در اتحادیه اروپا سپری نشده است. بریتانیا با ترک اتحادیه اروپا برای نخستین مرتبه در بیش از ۴۰ سال، مسوولیت مستقیم سیاست‌گذاری‌های تجاری خود را بر عهده می‌گیرد. موفقیت در تجارت و سرمایه‌گذاری برای رونق اقتصادی بریتانیا حیاتی است. برخلاف پیش‌بینی‌ها، بریتانیا در سال اول پس از همه‌پرسی، جذب 2هزار و 265پروژه سرمایه‌گذاری خارجی را شاهد بود. صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده بیش از

۹۰ درصد رشد اقتصادی ۲۰ سال آینده جهان در خارج از اتحادیه اروپا رخ می‌دهد. در اوایل این هفته دولت بریتانیا یک لایحه تجاری ارائه کرده که چارچوبی برای حفظ روابط تجاری از جمله توافقات کنونی طبق شرایط عضویت در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. این لایحه در ترکیب با چهارمین لایحه گمرکی کمک می‌کند تا نتیجه مذاکرات برگزیت هرچه که باشد، تداخل این اتفاق با واردات و صادرات به حداقل رسانیده شود. این لایحه همچنین نشانه‌یی آشکار از التزام به بریتانیایی جهانی و در بطن آن تجارت آزاد است. دپارتمان تجارت بین‌الملل در حال حاضر برای یافتن بهترین راه پیشبرد روابط تجاری و سرمایه‌گذاری، ۱۴ گروه کاری با ۲۱کشور ایجاد کرده است. بریتانیا همچنین با خروج از اتحادیه اروپا می‌تواند کرسی مستقل خود را در سازمان تجارت جهانی به دست آورد و از این موقعیت برای رفع موانع تجاری استفاده خواهد کرد که تعامل با کشورهای گروه هفت و گروه بیست را نیز در بر می‌گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران