مهدی حاجیان، سخنگوی فراجا خبر داد:

کشف بیش از ۱۰ میلیون ارز تقلبی

سخنگوی فراجا از کشف بیش از ۱۰ میلیون واحد انواع ارز تقلبی توسط پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.

کشف بیش از ۱۰ میلیون ارز تقلبی
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۱۳:۵۹:۱۱
| | |

سردار مهدی حاجیان امروز در یک نشست خبری درباره اقدامات پلیس در مقابله با اخلالگران ارزی، اظهار کرد: پلیس از ابتدای سال قرارگاه امنیت اقتصادی را تشکیل داد و بیش از ۳۰۰ نفر تاکنون از افرادی که عامدانه قصد اخلال در بازار ارز داشتند شناسایی و دستگیر شدند. برخی از این افراد سرشبکه‌هایی بودند که به دنبال سود و منافع بیشتر بودند و در بازار ارز اخلال ایجاد کرده بودند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با همکاری بانک مرکزی به صورت دائم این رصد و پایش می‌شود که هرگونه اخلال در بازار ارز را پلیس به همراه سایر نهادها تحت کنترل قرار دهد.

به گفته سخنگوی پلیس ، در موضوع جعل اسکناس و ارز نیز پلیس توانسته ۵۷ کارگاه جعل اسکناس و ارز را از ابتدای سال تاکنون شناسایی کند و ۱۷۰ نفر نیز در این خصوص دستگیر شده‌اند.

وی همچنین اعلام کرد تا به امروز ۱۰ میلیون و ۸۰ هزار و ۳۰۰ واحد انواع ارز تقلبی توسط پلیس امنیت اقتصادی کشف شده است.

سخنگوی فراجا همچنین از کشف حدود ۶۳۲ قطعه طلای تقلبی خبر داد و درباره اقدامات پلیس در حوزه جعل و کلاهبرداری نیز گفت: پلیس آگاهی توانسته بیش از ۸۴ درصد از پرونده‌های جعل و کلاهبرداری را در ۱۰ ماه سال جاری کشف کند.

کشف

به گفته سردار حاجیان بیشتر کلاهبرداری‌ها در حوزه خرید و فروش خودرو، زمین و واحدهای مسکونی بوده است که در حوزه اتومبیل ۲۷۵۸ فقره کلاهبرداری، در حوزه زمین ۲۳۸۰ فقره و واحدهای مسکونی ۲۲۱۱ فقره کلاهبرداری صورت گرفته است. در مجموع ۲۲ هزار و ۲۲۴ فقره کلاهبرداری کشف شده که بیشتر آن در حوزه اتومبیل بوده است.

سخنگوی فراجا با بیان اینکه اولویت بعدی در مقابله کلاهبرداری بعد از اتومبیل و زمین و واحدهای مسکونی، در بحث برداشت متقلبانه از حسابهای بانکی بوده است گفت: در ۱۰ ماهه اول سال  در مجموع ۵۱۵۹ فقره برداشت متقلبانه از حسابهای بانکی اتفاق افتاده است که نوع‌های متفاوتی دارد. برداشت از حساب‌های بانکی به صورت تلفنی یعنی کارت به کارت ۱۰۴۳ فقره، در حوزه مراجعه به خودپردازها که با اقدامات متقلبانه و فریبکارانه افراد را به کنار دستگاه‌های خودپرداز دعوت می‌کنند ۹۴۸ فقره کلاهبرداری اتفاق افتاده است.

سخنگوی فراجا به عملکرد پلیس راهنمایی و رانندگی و ارائه ۶۰ میلیون خدمات در سال به مردم اشاره کرد و گفت: تمامی فرآیند شماره‌گذاری خودرو، اینترنتی شده است و در سامانه پلیس من این خدمات قابل ارائه است و مردم می‌توانند برای دریافت خدمات پلیسی به این سامانه مراجعه کنند.

شناسایی ۱۳۴ جایگاه سوخت متخلف و توقیف ۹۷ تانکر دارای باک اضافه

وی همچنین به اقدامات مستمر پلیس در حوزه قاچاق سوخت اشاره و عنوان کرد: طی بازدید از جایگاه‌های سوخت و عرضه فرآورده‌های نفتی در هفته گذشته و طی ۷۲ ساعت ۱۳۴ جایگاه و کارگاه متخلف شناسایی و به دستگاه قضائی معرفی شد ضمن اینکه ۹۷ دستگاه خودرو (تانکر حمل سوخت) توقیف و ۱۴۶ نفر هم در این زمینه دستگیر شدند.

وی در ادامه توضیح داد که این تانکرها دارای باک اضافه بودند که اقدام به فروش غیرقانونی سوخت می کردند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران