​رئیس سازمان حج و زیارت:

مردم تا ۱۳ سال آینده در نوبت حج تمتع هستند/ سرنوشت ثبت‌نام کنندگان حج عمره چه می‌شود؟

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر هنوز در نوبت حج تمتع هستند گفت: اگر سهمیه اعزام زائرین همین سهمیه فعلی باشد زائرین تا ۱۳ سال آینده در نوبت حج تمتع هستند.

مردم تا ۱۳ سال آینده در نوبت حج تمتع هستند/ سرنوشت ثبت‌نام کنندگان حج عمره چه می‌شود؟
۱۴۰۱/۱۰/۱۶ ۱۵:۰۰:۰۰
| | |

سیدصادق حسینی، ​رئیس سازمان حج و زیارت، گفته یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر هنوز در نوبت حج تمتع هستند. به گفته او، اگر سهمیه اعزام زائرین همین سهمیه فعلی باشد زائرین تا ۱۳ سال آینده در نوبت حج تمتع هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت، گفت: در سال‌های ۸۵ و ۸۶ امکان ثبت نام وجود داشت و افراد در آن سال‌ها به هر تعدادی، می‌توانستند ثبت نام کنند.

او با بیان اینکه یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر هنوز در نوبت حج تمتع هستند گفت: اگر سهمیه اعزام زائرین همین سهمیه فعلی باشد و کامل انجام شود زائرین تا ۱۳ سال آینده در نوبت حج تمتع هستند.

حسینی ادامه داد: در خصوص عمره مفرده کسانی که ثبت‌نام کردند و فیش دارند پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر هستند که اگر سفر حج عمره از سر گرفته شود بر اساس اولویت‌های مشخص شده اعزام انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بهتر بود افرادی که در آن سال‌ها متولی کار حج و زیارت بودند به تعداد زائرین همان سال ثبت نام می‌کردند و کار اعزام را انجام می‌دادند گفت: همانطور که کشور‌های دیگر هم به همین شکل کار را انجام می‌دهند.

وی در پایان گفت: مشکلی که الان وارث آن هستیم این است که تعداد زیادی ثبت نام کردند که بعضا افرادی که سن بالایی دارند نگران هستند که نتوانند این فرضیه را انجام دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران