شماره امروز: ۵۴۷

| | |

با توجه به شیوع کرونا ویروس در کشور تمایلات هموطنان مبنی بر ثبت سفارش و خرید اقلام مورد نیاز روزمره از سایت‌های فروشگاهی افزایش یافته است

با توجه به شیوع کرونا ویروس در کشور تمایلات هموطنان مبنی بر ثبت سفارش و خرید اقلام مورد نیاز روزمره از سایت‌های فروشگاهی افزایش یافته است و در این میان افرادی با سوءاستفاده از موقعیت پیش‌آمده اقدام به سودجویی و کلاهبرداری می‌کنند. کاظمی رییس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن هشدار به شهروندان که فریب تبلیغات دروغین را نخورند و حتی‌المقدور سفارشات کالا و اقلام مورد نیاز خود را صرفاً از سایت‌های فروشگاهی معتبر انجام دهند، در عین حال گفت: سایت‌ها و صفحات فاقد مجوز که اقدام به فروش محصولات مرتبط با این حوزه می‌کنند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. وی با بیان اینکه فضای مجازی در کشور ما رها نیست گفت: ما نهایت تلاش مان را به کار گرفتیم و این فضا را کنترل و نظارت می‌کنیم اما از آنجایی که این فضا فرامرزی است قاعدتا کنترل و نظارت بر آن نیز بسیار دشوار است.

او افزود: متاسفانه برخی کاربران در موقعیت‌های مختلف از این موضوع سوءاستفاده می‌کنند و به دلیل گستردگی فضای مجازی نظرات غلط و غیرکارشناسانه خود را بیان می‌کنند و با انتشار اخبار ناصحیح باعث تشویش اذهان عمومی می‌شوند. رییس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: همکاران ما شبانه‌روزی در تلاشند و اینگونه موارد را به‌ویژه در ایام اخیر رصد می‌کنند و به محض شناسایی موارد مجرمانه و مواردی که باعث تشویش اذهان عمومی می‌شوند به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

کاظمی یادآور شد: هفته گذشتنه فردی داروی بیماری کرونا را تهیه کرده و می‌فروخت، اما با توجه به اینکه هیچ مجوزی از سازمان‌های مرتبط مانند وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نداشت به مرجع قضایی معرفی شد. رییس پلیس فتا تهران بزرگ که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، خاطرنشان کرد: سایت‌ها و صفحاتی که اقدام به فروش محصولات مرتبط با این حوزه می‌کنند و فاقد مجوزند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و کسانی که اقدام به گرانفروشی یا احتکار و فروش اجناس تقلبی و غیرمجاز کنند نیز مورد رصد ما قرار می‌گیرند البته ممکن است سایت‌ها و صفحاتی هم از دید همکاران ما در پلیس فتا پنهان بماند لذا از هموطنان درخواست می‌کنیم درصورت رویت اینگونه موارد حتما از طریق تلفن 110 یا سایت رسمی پلیس فتا گزارش کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران