شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تنها مرجع رسمی انتشار و اعلام اطلاعات و آمار در موضوع مذکور، وزارت بهداشت است

ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تنها مرجع رسمی انتشار و اعلام اطلاعات و آمار در موضوع مذکور، وزارت بهداشت است و انتشار برخی اظهارنظرات و گمانه‌زنی‌ها از سوی افراد غیر مرتبط و غیر مسوول و غیر متخصص، هیچ گونه مبنای مستند و علمی ندارد. در این اطلاعیه آمده است: «با توجه به بحران جاری ناشی از شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان و به‌تبع آن ورود و شیوع کرونا در ایران برای آگاهی مردم عزیز ایران به اطلاع می‌رساند: اقدامات انجام شده در مقابله با کرونا متناسب با استانداردهای اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و محققان داخلی در حال انجام است و در این مهم با عنایت حضرت حق و همت شبانه‌روزی پزشکان پرستاران و محققان داخلی از بالاترین دانش روز جهان برای ریشه‌کن کردن این بیماری در کشور استفاده می‌شود.

علاوه بر ظرفیت کامل تمامی دستگاه‌های دولتی- امکانات لجستیک درمانی و بهداشتی در نیروهای مسلح (سپاه، ارتش، ناجا و بسیج) و سایر نهادهای کشور نیز برای درمان به خدمت ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا قرارگرفته تا در بالاترین ظرفیت ممکن در کوتاه‌ترین زمان نسبت به مدیریت، پیشگیری و درمان مبتلایان اقدام کنند. ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در مرکز و استان‌ها به صورت ۲۴ ساعته فعال است و نسبت به تامین نیازها- پشتیبانی از موضوع پیشگیری و درمان تمامی مساعی ممکن را با بهره از ظرفیت‌های 3 قوه و نهادهای مردمی به‌کار گرفته است. در موضوع اطلاع‌رسانی، تعداد مبتلایان و تلفات ناشی از کرونا، مطابق استانداردهای جهانی، مسوولیت‌های علمی و شرعی همچنین طبق دستور صریح و مکرر ریاست‌جمهوری مبنی بر شفافیت، دقت و صحت مبنای کار بوده و هیچ دلیل و بهانه‌ای از هیچ دستگاهی مبنی بر کتمان پذیرفته نخواهد بود. تنها مرجع رسمی انتشار و اعلام اطلاعات و آمار در موضوع مذکور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و انتشار برخی اظهارنظرات و گمانه‌زنی‌ها از سوی افراد غیرمرتبط و غیرمسوول و غیرمتخصص که از سر دلسوزی یا ناآگاهی بعضا مطرح می‌شود هیچ گونه مبنای مستند و علمی نداشته لذا انتظار می‌رود در این شرایط حساس با طرح انگاره‌ها و برداشت‌ها، اطلاعات دریافتی از منابع غیر موثق و مرتبط مانع از شبهه‌آفرینی و تشدید اضطراب مردم عزیز ایران شویم. ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا خود را متعهد و موظف می‌داند تا مردم را در جریان آخرین اقدامات، آمار و اطلاعات مربوط این موضوع در سراسر کشور قراردهد و ازاین مهم به دلیل مسوولیت شرعی و ملی خود قطعا کوتاهی نخواهد کرد، اما بیشترین نیاز را به همراهی مردم در قطع زنجیره شیوع و پیشگیری از ابتلا دارد. ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا آماده دریافت نظرات و پیشنهادات هموطنان عزیز- کارشناسان و متخصصان بهداشت و درمان می‌باشد و عزیزان می‌توانند نکات مورد نظر خود را از طریق وب‌سایت وزارت بهداشت به نشانی (behdasht.gov.ir) ارسال کنند.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران