شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها با بین اینکه در هفته منابع طبیعی ۱۶ میلیون اصله نهال قابل توزیع داریم، گفت:

توزیع ۱۶ میلیون نهال در کشور

رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها با بین اینکه در هفته منابع طبیعی ۱۶ میلیون اصله نهال قابل توزیع داریم، گفت: نزدیک به ۹ میلیون از این نهال‌ها جنگلی و ۷ میلیون اصله آن فضای سبزی هستند. فریبرز غیبی ادامه داد: ما در راستای تعهدات بین‌المللی و ملی خود باید جنگل‌کاری و توسعه جنگل را در کشور انجام دهیم و مقرر شده است که سازمان جنگل‌ها به عنوان متولی این کار سرانه جنگل را از ۰.۱۷ به ۰.۲۵ افزایش دهد. رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها افزود: سازمان جنگل‌ها باید ضریب حفاظتی جنگل‌ها را از ۴۰ به ۹۰ برساند و در این راستا برنامه توسعه جنگل‌ها را داریم و توزیع و کاشت نهال را انجام می‌دهیم. توزیع نهال از طیف وسیعی از انواع گونه‌های بومی و غیربومی و فضای سبز است که بسته به مطالعات انجام می‌شود. او با اشاره به اینکه اگر کسی بخواهد نهالی برای کاشت تهیه کند می‌تواند به ادارات منابع طبیعی استان‌ها و شهرستان‌ها مراجعه کند، گفت: مردم می‌توانند نهال مورد نظر خود اعم از نهال‌های جنگلی و فضای سبز را تهیه کنند و با توصیه کارشناسان در مکان‌های مورد مطالعه بکارند.  رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها با اشاره به اینکه شهرداری‌ها نیز در بوستان‌ها توزیع نهال انجام می‌دهند، اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ پارک جنگلی در کشور داریم که توزیع نهال در آنها برعهده شهرداری‌ها است و مردم می‌توانند داخل همین بوستان‌های جنگلی و در محل‌هایی که شهرداری توصیه می‌کند نهال بکارند. او با اشاره به اینکه از آذر ماه سال جاری پویش همگانی کاشت ۱۴ میلیون اصل نهال آغاز شده است، گفت: از ۱۴ آذر تا قبل از هفته منابع طبیعی حدود ۱۳ میلیون نهال کاشته بودیم که در هفته منابع طبیعی قطعا به هدف کاشت ۱۴ میلیون نهال رسیده‌ایم و بیشتر از این هم خواهیم کاشت.

واکنش تامین‌اجتماعی به فیلم عدم پذیرش بیمار کرونایی

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان شایعه عدم پذیرش بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان رسول اکرم رشت را تکذیب کرد. محمدحسین شهدی نژاد، مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان درباره فیلم چند ثانیه‌ای منتشر شده در فضای مجازی از وضعیت ناراحت‌کننده مرد میانسالی مقابل درب فرعی بیمارستان رسول اکرم رشت با عنوان نداشتن تخت خالی برای پذیرش بیمار کرونایی در این بیمارستان گفت: این بیمارستان به عنوان مرکز درمان بیماران کرونا و سایر بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان طبق تصمیمات و سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا در کنار مراکز درمانی وزارت بهداشت در حال پذیرش شبانه‌روزی بیماران هستند و در هر زمان هم که ظرفیت پذیرش تکمیل باشد، بیماران با هماهنگی به سایر بیمارستان‌ها انتقال می‌یابند تا با ترخیصی‌های جدید شرایط پذیرش مجدد فراهم شود که این روند تقریبا هر روز جاری است‌. او با بیان اینکه درحال حاضر ظرفیت این بیمارستان با حدود ۲۰۰ مورد بیمار بستری تکمیل است، افزود: بررسی دوربین‌ها نشان داد که تصاویر ضبط شده مربوط به هفته گذشته و در مقابل درب فرعی مربوط به پارکینگ تردد کارکنان بیمارستان است که اساسا تردد بیمار و پذیرش در آن قسمت انجام نمی‌شود. مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان افزود: طبق گزارش ماجرا و تصاویر که به مراجع مربوطه نیز ارایه شده است، این موضوع مربوط به هفته گذشته و روزهایی است که این بیمارستان تخت خالی برای پذیرش داشته و پذیرش بدون هیچ وقفه‌ای انجام می‌شد و تاریخ ضبط و انتشار فیلم چند روز فاصله دارد. او با تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص فرد مذکور افزود: طبق تصاویر دوربین‌ها، پس از آنکه نگهبان درب متوجه این صحنه می‌شود بلافاصله با تماس نگهبان توسط پرسنل بیمارستان با برانکارد از همان محل به اورژانس منتقل می‌شود.  شهدی‌نژاد افزود: فردی که اقدام به ضبط و پخش این فیلم کرده است، همراه بیمار نبوده و خبرنگار یکی از خبرگزاری‌های استانی بوده که متعاقبا مدیران این رسانه رفتار غیرحرفه‌ای این فرد را تقبیح کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران