شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی همکاران نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند و موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه‌بندی برخوردار کنیم، گفت:

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی همکاران نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند و موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه‌بندی برخوردار کنیم، گفت: به هیات مربوطه ماموریت دادم با حداکثر مساعدت تلاش کنند همکاران بازنشسته شده درسال جاری از رتبه‌بندی استفاده کنندکه هنوز قطعی نشده ولی ما تلاش می‌کنیم از آن بهره مند شوند.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم نواختن زنگ انقلاب درباره رتبه‌بندی فرهنگیان توضیحاتی ارایه کرد و گفت: وعده داده بودیم از اول مهر رتبه‌بندی را اجرا کنیم که انجام شد و معوقات سه ماه قبل را نیز پرداخت کردیم. او افزود: رتبه‌های دو تا پنج تطبیق و احکام آنها اصلاح شد ولی آنها که باید در رتبه اول قرار می‌گرفتند باید در آزمونی شرکت می‌کردند که هفته قبل برگزار شد و همین ماه امتیازات آنها نیز را محاسبه و شروع به پرداخت خواهیم کرد.

او با اشاره به مشکلات رتبه‌بندی گفت: رتبه‌بندی برای بیش از ۷۰۰ هزار نفر اجرا شد اما چندمشکل داشت. کسانی که در یک رتبه‌ای توقف کرده بودند، اگر در منطقه روستایی و محروم خدمت می‌کردند این دوره توقف کوتاه می‌شد که آن را اعمال کردیم. حاجی میرزایی افزود: همچنین کسانی بودند که در مهرماه و روزهای بعد از آن ارتقا می‌یافتند و وقتی طرح را اجرا کردیم در رتبه قبلی بودند که ما آن را اعمال و از امتیاز رتبه بعدی استفاده کردند. وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمانی داریم که در بخش‌های دانشگاه فرهنگیان و برخی مراکز خدمت مامور هستند که دایره شمول را برای اینها هم توسعه دادیم. وی درباره نیروهای آموزشی شاغل در مشاغل اداری گفت: این افراد باید انتخاب کنند. با برگشت به بخش آموزشی از مزایای رتبه‌بندی استفاده می‌کنند و فرصت تا مهر سال آینده است. نیروهایی که بخواهند اداری بمانند از مزایای اداری استفاده می‌کنند و مزایای خاص خودشان را دارند و باید از آن استفاده کنند. آمار متقاضیان را از استان‌ها خواسته‌ایم که اعلام کنند و متناسب با رقم‌های اعلامی تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه برخی همکاران نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند، موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه‌بندی برخوردار کنیم اظهار کرد: به هیات مربوطه ماموریت دادم با حداکثر مساعدت تلاش کنند همکاران بازنشسته شده درسال جای از رتبه‌بندی استفاده کنندکه هنوز قطعی نشده ولی ما تلاش می‌کنیم از آن بهره مند شوند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه اعتبار رتبه‌بندی برای شش ماه دوم امسال ۲۰۰۰ میلیارد تومان بود گفت: برای سال آینده ۴۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای کل سال باید تخصیص یابد. از این پس، ارتقای رتبه همکاران مستلزم شرکت در آزمون‌های صلاحیت حرفه‌ای و کسب امتیازات لازم است. وی درباره معوقات فرهنگیان نیز افزود: تمام همکاران رسمی و پیمانی حقوق خود را به موقع دریافت می‌کنند. ۳۵۰۰ میلیارد تومان در هرماه بابت حقوق می‌پردازیم. تعدادی از معلمان ما هستند که بخشی از اوقات فراغت خود را حق التدریس به کلاس می‌روند که معوقات آن باقی مانده ولی همه تلاش ما این است که بدون بدهی به سال بعد منتقل شویم. وی درباره کسر ۴۵ درصدی حقوق دانشجومعلمان گفت: کسر این میزان منطقی نیست، گروهی را مامور کردم ارزیابی دقیقی در این باره به عمل آوردند. به گفته حاجی میرزایی، حدود ۲۰ هزار کلاس را در مهر ۹۸ افتتاح کردیم و پیش بینی شده ۱۰ هزار مدرسه در بهمن افتتاح شود. وعده کرده بودیم مدارس خشت و گلی را جمع کنیم، تعداد محدودی در سیستان و بلوچستان باقی مانده بود که سیل کار را تأخیر انداخت و امید است بهمن ماه جشن حذف مدارس خشت و گلی را برگزار کنیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران