شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی از ارایه پیشنهادهای تعرفه‌ای این سازمان به شورای عالی بیمه خبر داد و گفت:

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی از ارایه پیشنهادهای تعرفه‌ای این سازمان به شورای عالی بیمه خبر داد و گفت: در صورت عدم اصلاح تعرفه‌های پزشکی در سال آینده، با بحرانی جدی مواجه می‌شویم.

محمد جهانگیری با اشاره به پیشنهادهای سازمان نظام پزشکی برای تعرفه‌های پزشکی سال ۱۳۹۹، گفت: در زمینه تعرفه‌های حوزه خدمات سلامت نگرانی جدی داریم؛ چراکه هزینه‌ها در تمام حوزه‌ها و به‌ویژه هزینه‌های حوزه سلامت به‌شدت افزایش پیدا کرده است. شفاف می‌گویم که حتی قیمت نان هم در بسیاری از مناطق کشور دو برابر شده است و با وضعیت تعرفه‌های فعلی نمی‌توان هزینه‌های جانبی را در حوزه سلامت پاس کرد.

وی افزود: در سال گذشته حقوق و دستمزد رشد خوبی داشت و طبیعتا این بخش امسال هم افزایش می‌یابد که به نوعی هزینه‌های پرسنلی در حوزه سلامت را هم افزایش می‌دهد. اگر تعرفه‌ها اصلاح نشوند چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی با بحران‌های جدی مواجه می‌شویم. باید در این زمینه واقعا به فکر باشیم.

جهانگیری به ایسنا گفت: سازمان نظام پزشکی درباره تعرفه‌های پزشکی سال آینده پیشنهاداتش را ارایه داده است که در این پیشنهادات اعلام کرده‌ایم که جزو فنی تعرفه‌ها را به تناسب تورمی که بانک مرکزی اعلام می‌کند، رشد دهند. بنابراین هر عددی که بانک مرکزی به عنوان میزان تورم اعلام کرد، جزو فنی تعرفه‌ها را هم که شامل هزینه‌های تجهیزات، مواد مصرفی، هتلینگ بیمارستان و... است، ‌به همان میزان رشد یابد. در عین حال در جزو حرفه‌ای که شامل حقوق و دستمزد است هم اعلام کردیم که هر چقدر حقوق و دستمزد کارمند دولت را رشد می‌دهند، این قسمت را هم در تعرفه‌های پزشکی رشد دهند.

وی با بیان اینکه این پیشنهادات کف خواسته‌ها در این حوزه است، تاکید کرد: این پیشنهادات بسیار منطقی بوده و سازمان نظام پزشکی کف خواسته‌ها را در نظر گرفته‌ است. در حال حاضر پیشنهادات تعرفه‌ای سازمان نظام پزشکی به شورای عالی بیمه ارایه شده و قرار است بزودی بررسی شوند. اگر این کف خواسته‌های تعرفه‌ای تصویب و اجرا نشود، ‌خدمات سلامت و کیفیت این خدمات دچار مشکل خواهد شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران