شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان ستادکل نیروهای مسلح برخی مشوق‌های در نظر گرفته شده برای سربازان دارای مهارت را تشریح کرد.

سخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان ستادکل نیروهای مسلح برخی مشوق‌های در نظر گرفته شده برای سربازان دارای مهارت را تشریح کرد.

سردار موسی کمالی در نشست خبری همایش ملی «پنجه‌های کارآمد، سربازان ماهر» که برگزار شد، گفت: سربازی امری مقدس است که نمود عملی مشارکت مردم در امر دفاع است و حقیقتا سربازان ما بار عمده‌ای از مسوولیت دفاعی کشور را برعهده دارند.

او با بیان اینکه سربازان در گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته بودند، گفت: قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیز در همین راستا ایجاد شد. ببینید ما از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون ۱۵ میلیون جوان به سربازی رفته و هفت میلیون نفر نیز از انجام خدمت سربازی معاف شده‌اند که اگر ما مهارت‌آموزی را زودتر آغاز کرده بودیم الان ۲۲ میلیون نفر نیروی ماهر و متخصص در امور مختلف در کشور داشتیم. وی در پاسخ پرسشی در مورد مشوق‌هایی که به سربازان ماهر داده خواهد شد، گفت: در آینده اولویت دریافت امریه سربازی با آن دسته از مشمولانی خواهد بود که مهارتی را آموزش دیده و در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کرده‌اند.

او با بیان اینکه امکان انتخاب یگان محل خدمت نیز از دیگر از مشوق‌هاست، گفت: البته ما تلاش می‌کنیم که تا حد امکان و در شرایطی که خللی به توان دفاعی نیروهای مسلح وارد نشود، این طرح را اجرا کنیم. سخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح افزود: انتخاب شهر محل خدمت نیز مشوق مشابه دیگری است که آن را اجرایی خواهیم کرد و علاوه بر آن مشاور ه‌های دیگری نیز برای سربازان وجود دارد اما شرط اصلی این است که سربازان حتماً در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کنند.

 کمالی ادامه داد: تعجیل و تعویق در اعزام به سربازی نیز از جمله دیگر مشاوره‌هاست که سربازان می‌توانند از آن استفاده کنند اما تمام مشوق‌ها تنها برای سربازان ماهر است. سخنگوی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نیمی از توان دفاعی ما را جوانان با انگیزه و با نشاط که سربازان نیز جزو آن هستند تامین می‌کند، گفت: ما باید دوران سربازی را به دوران خوشایند برای سربازان بدل کنیم. سال‌هاست که در این راستا قدم برداشتیم اما معتقدیم که هر چه در این حوزه کار شود باز هم جای کار دارد و در همین راستا نیز قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان را ایجاد کردیم.

کمالی با بیان اینکه قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان همچون پل ارتباطی میان سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف با نیروهای مسلح است، گفت: این قرارگاه در واقع همچون کاتالیزور عمل کرده و ارتباط بین سربازان نیروهای مسلح و سازمان‌ها و نهادهای دیگر را برقرار می‌کند به‌طوری‌که تاکنون با بیش از 20 سازمان تفاهمنامه همکاری امضاء کرده‌ایم. او در مورد همایش پنجه‌های کارآمد سربازان ماهر نیز گفت: فاز اول اعطای مشوق به سربازان ماهر، از این همایش که در واقع پل ارتباطی میان دانش‌آموزان و سربازی است آغاز خواهد شد و پس از آن با حل مشکلات و آنالیز طرح‌های قبلی ارایه بسته‌های تشویقی در قبل، حین و پس از سربازی را به دیگر سربازان ماهر نیز اجرا خواهیم کرد. البته تمام تلاش ما این است که همین امسال این طرح برای تمام سربازان ماهر اجرایی شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران