شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند،

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند، گفت: اگر بطور میانگین هر خانواده ایرانی ۴ نفر عضو داشته باشد، متوجه می‌شویم که بیش از ۱۰ میلیون ایرانی با معضل اعتیاد به مواد مخدر درگیر هستند.

مجید کرمی افزود: استعمال دخانیات دروازه‌ای برای درگیری با اعتیاد است، فقدان شناخت و آگاهی لازم در مورد اعتیاد اولین عامل سوء مصرف مواد مخدر است. متاسفانه بسیاری از خانواده‌های ایرانی از عوارض و تاثیرات مواد مخدر و دخانی بر افراد آگاهی لازم را ندارند.

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به اینکه رسانه‌های مختلف در حوزه فرهنگ‌سازی مضرات سیگار عملکرد خوبی دارند، اظهار داشت: شایسته است که رسانه‌های کشور در حوزه فرهنگ‌سازی مضرات و آسیب‌های مواد مخدر و محرک بیش از پیش کوشا و فعال باشند.

وی با اشاره به اینکه امروزه حوزه اعتیاد تمام اقشار جامعه را دربرگرفته است، عنوان کرد: انسان‌های فاقد اعتماد به نفس بیشتر در معرض اعتیاد قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور معتاد هستند، افزود: اگر بطور میانگین هر خانواده ایرانی چهار نفر عضو داشته باشد، متوجه می‌شویم که بیش از ۱۰ میلیون ایرانی با معضل اعتیاد به مواد مخدر درگیر هستند.

معاون اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اضافه کرد: بسیاری از افراد به دلیل احساس تنهایی در زندگی فردی به مواد مخدر گرایش پیدا می‌کنند، در حالی که برخی افراد به دلیل درمان مقطعی دردهای جسمی خود به مصرف مواد روی می‌آورند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برخی از سالن‌های زیبایی بانوان داروهای مخدر و محرک را تحت عنوان داروی لاغری به فروش می‌رسانند و از این طریق افراد را به سمت اعتیاد سوق می‌دهند.

به گفته سرهنگ کریمی، بخش عمده‌ای از مواد مصرفی در باشگاه‌های بدنسازی تحت عنوان مواد نیروافزا در دسته مواد روان‌گردان قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه افراد معتاد همیشه افراد سالم جامعه را به مصرف مواد ترغیب می‌کنند، اظهار داشت: بچه‌هایی که در سن جوانی و نوجوانی در خانواده‌های پر از تنش و اختلاف رشد می‌کنند برای فرار از مشکلات خانوادگی به اعتیاد و مصرف مواد مخدر و محرک روی می‌آورند.

سرهنگ کریمی در خاتمه با اشاره به اینکه برخی از بانوان به دلیل ژست اجتماعی به مصرف دخانیات روی می‌آورند، خاطرنشان کرد: حدود ۹۵ درصد از مصرف‌کنندگان مواد مخدر و محرک در ایران آقایان هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران