شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه معاونت زنان پیگیر ادامه حضور زنان در ورزشگاه است

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه معاونت زنان پیگیر ادامه حضور زنان در ورزشگاه است و به نظر مشکلی وجود ندارد، گفت: حضور زنان در مسابقه فوتبال ایران - کامبوج به بهبود فضای فرهنگی ورزشگاه کمک کرد.

معصومه ابتکار افزود: در دولت دوازدهم شیوه نامه‌ای در زمستان سال ۹۶ نهایی شد و براساس آن همه دستگاه‌ها مکلف شدند تا اقدامات لازم مانند تامین امنیت، زیرساخت‌ها و... برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها فراهم کنند، همچنین رایزنی‌های لازم برای حضور زنان به ورزشگاه‌ها را انجام شد. معاونت امور زنان و خانواده هیچ ارتباطی با فیفا نداشته اما وزارت ورزش و جوانان به‌طور حتم صحبت‌هایی با فیفا داشته است.

ابتکار در ادامه با اشاره به وضعیت فرهنگی حاکم در ورزشگاه آزادی، گفت: مشکل فرهنگی در این زمینه وجود نداشت. فضای فرهنگی و جو ورزشگاه پرنشاط و مثبت بود و حضور زنان فضای ورزشگاه را تلطیف کرده بود.

وی با تاکید بر اینکه حضور زنان در ورزشگاه حق جوانان است، یادآور شد: حضور زنان در ورزشگاه به بهبود فضای فرهنگی ورزشگاه کمک می‌کند. به‌طور کلی این نوع مسابقات و ورزش‌ها تاثیر بالایی در سلامت جسم و سلامت روح و روان دارد که حضور زنان نیز بسیار به این مساله کمک می‌کند.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه موضوع ورزشگاه به یک دستاورد تبدیل شده است، درباره جداسازی قسمت بانوان ورزشگاه آزادی تاکید کرد: به نظر حتی وزارت ورزش و جوانان موافق نرده کشی نبوده است و از منظری که مشاهده شد نیز چندان مساله خاصی وجود نداشت. همچنین نیروهای انتظامی در این زمینه بسیار همکاری داشتند. حضور زنان بسیار منظم بود و هیچ اتفاق خاصی رخ نداد.

وی در پاسخ به این سوال که مسوولان نسبت به حضور  زنان در ورزشگاه آزادی چه نظری داشتند؟، گفت: بسیاری از مسوولان که در ورزشگاه حاضر بودند نسبت به حضور زنان رضایت داشتند، به نظر می‌رسد مسابقه روز پنج‌شنبه برای افرادی که نسبت به حضور زنان در ورزشگاه نگران بودند، آزمون موفقی بود. ابتکار در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا معاونت زنان برای ادامه‌دار بودن حضور زنان در ورزشگاه‌ها رایزنی انجام داده است؟ نیز پاسخ داد: امیدواریم زمینه‌ها برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها فراهم شود، اما باید در این راستا تلاش کرد. یکی از علل موفقیت زنان در عرصه‌هایی که پیشرفت می‌کنند آن است که پیشرفت آنها توام با صبر، حوصله، تعامل، تلاش و پیگیری صورت می‌گیرد. بانوان به دنبال آن نیستند که بخواهند از طریق تقابل و درگیری پیشرفت کنند. در جامعه ما که جامعه‌ای متکثر هستیم باید تلاش کنیم تا به نقطه اشتراک برسیم. به‌طور حتم معاونت زنان پیگیر ادامه حضور زنان در ورزشگاه است و به نظر مشکلی وجود ندارد. وزارت ورزش و جوانان پیگیر این موضوع است و امیدواریم این موضوع ادامه یابد. ابتکار موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها را از آن جهت که فضای فرهنگی را تغییر می‌دهد اتفاق مهمی خواند و گفت: برخی مدعیان حقوق زنان صحبت‌های عجیبی درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها دارند و حق مطلب را در مورد زنان ادا نمی‌کنند که زنان طی سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، در عرصه ورزش قهرمانی و ورزش همگانی پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای داشته‌اند. امروز زنان در تمامی فدراسیون‌های ورزشی حتی به عنوان نایب رییس فدراسیون حضور بسیار پررنگ و قوی دارند. امروز نیمی از فعالیت‌های ورزشی که در کمیته ملی المپیک صورت می‌گیرد متعلق به زنان ورزشکار ایران است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران