شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره حذف برخی داروها از پوشش بیمه گفت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت،

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره حذف برخی داروها از پوشش بیمه گفت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارند از لیست بیمه خارج شوند تا ضمن صرفه‌جویی از تولید داخلی حمایت شود. این موضوع مختص سازمان تامین اجتماعی نیست و همه صندوق‌های بیمه‌ای باید این مصوبه را اجرا کنند. مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ششمین جلسه از نشست‌های گفت وشنود با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی (دیده بان رفاه و تامین اجتماعی) با اشاره به نظرات مطرح شده از سوی روسا و نمایندگان بازنشستگان حاضر در جلسه اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطالبه به حق این قشر است. آقای شریعتمداری نیز تاکید دارند که منابع لازم برای اجرای این موضوع را تامین کنیم. در این خصوص مقدماتی آغاز شده است. مجلس نیز به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان توجه دارد. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره حذف برخی داروها از پوشش بیمه که مورد سوال حضار بود، نیز گفت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارند از لیست بیمه خارج شوند تا ضمن صرفه جویی از تولید داخلی حمایت شود. این موضوع مختص سازمان تامین اجتماعی نیست و همه صندوق‌های بیمه‌ای باید این مصوبه را اجرا کنند. وی افزود: در خصوص بیمه تکمیلی و پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد برنامه‌های خوبی در حال اجراست و تلاش می‌کنیم تاخیر به شرکت‌های بیمه نداشته باشیم. در مورد پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد نیز بر اساس تفاهم نامه با وزارت بهداشت حرکت می‌کنیم تا پرداخت‌ها به موقع انجام شود و تکریم و کیفیت خدمات برای بازنشستگان و بیمه‌شدگان نیز حفظ شود.

سالاری با تاکید براینکه در نظر است مطالبات طرف قرارداد مراکز درمانی تامین‌اجتماعی سر ماه و به‌موقع پرداخت شود، افزود: ماه جاری نیز تعهدات خود را در قبال وزارت بهداشت ایفا کرده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم کسری در این زمینه ایجاد شود و سعی می‌کنیم چنین رویه‌ای استمرار یابد. وی اضافه کرد: نرخ امید به زندگی طی سال‌های گذشته افزایش یافته است. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: سن بازنشستگی در ۳۰ سال گذشته کاهش پیدا کرده است و این مساله در محاسبات بیمه‌ای صندوق‌های بیمه‌ای تاثیرگذار است. از دیگر عواملی که هزینه‌های این سازمان را افزایش داده است بیمه‌های حمایتی بوده است که البته توسط این دولت و این مجلس ایجاد نشده است.

سالاری گفت: گسترش دامنه مشاغل سخت و زیان و آور و وضعیت اشتغال در کشور نیز در محاسبات بیمه‌ای ما تاثیرگذار بوده و نرخ پشتیبانی را کاهش داده است. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: خدماتی که این سازمان موظف به ارایه آن است با مدیریت بهینه ادامه پیدا می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران