شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به الگوی شهریه مدارس غیر دولتی گفت:

تاثیر خدمات مدارس غیرانتفاعی بر شهریه‌ها

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به الگوی شهریه مدارس غیر دولتی گفت: متناسب با این الگو، هزینه شهریه مدارس غیردولتی متناسب با هزینه‌های تمام شده و بر اساس برنامه‌هایی که مدارس غیردولتی ارایه می‌دهند، مشخص می‌شود.

مجتبی زینی‌وند با اشاره به اینکه چند سال است برای شهریه مدارس غیر دولتی، الگویی تدوین شده است، گفت: متناسب با این الگو، هزینه شهریه مدارس غیردولتی متناسب با هزینه‌های تمام شده و بر اساس خدمات و برنامه‌هایی که مدارس غیر دولتی ارایه می‌دهند و هزینه‌هایی که مدارس غیر دولتی برای هر برنامه به عنوان هزینه تمام شده داشتند، مشخص می‌شود. او با یادآوری اینکه سال گذشته، مدارس غیر دولتی با چالش‌هایی مواجه شدند، در عین حال بیان کرد: واقعیت این است با الگویی که تدوین شده، شهریه‌هایی که برای مدارس غیر دولتی مشخص شده، این شهریه نزدیک به هزینه‌هایی است که مدارس غیر دولتی دارند. رییس سازمان و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تعداد متخلفان از الگوی مد نظر عنوان کرد: سال گذشته ما در کل شهر تهران، حدود ۳۶ مدرسه غیر دولتی داشتیم که عدول از الگو و انحراف از قوانین و مقررات و دستورالعمل‌هایی داشتند که ما استعلام کردیم و برخوردهایی شد. او که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد، افزود: امسال هم با استقرار تیم‌های نظارتی و با سامانه‌ای که راه‌اندازی کردیم، انتظار داریم که بتوانیم آن تعداد معدود موسسین غیر دولتی که تخلف کردند را به حداقل برسانیم. امسال حدود ۱۰ الی ۱۲ مدرسه را شناسایی کردیم که شهریه‌های اضافی گرفتند.

 پلیس در قضیه بیرانوند کوتاه نمی‌آید

نیروی انتظامی در واکنش به رفتار دروازه‌بان تیم پرسپولیس با مامور ناجا اعلام کرد: صرف‌نظر از اقدام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، پلیس موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند. نیروی انتظامی در واکنش به رفتار ناشایست دروازه‌بان تیم پرسپولیس با مامور ناجا اعلام کرد: صرف‌نظر از اقدام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند. متن اطلاعیه ناجا به شرح زیر است: «در حاشیه دیدار تیم پرسپولیس و پارس جنوبی در ۲۶ اردیبهشت در ورزشگاه تختی شهرستان جم استان بوشهر، شاهد رفتار ناشایست علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم پرسپولیس با مامور نیروی انتظامی حین انجام وظیفه بودیم. این در حالی است که فیلم منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که مامور پلیس پیش از برخورد علیرضا بیرانوند، تنها در حال سلفی گرفتن با سید جلال حسینی کاپیتان سرخپوشان بوده و هیچ حرکت دیگری انجام نداده است. جالب آنکه این مامور برحسب علاقه و اظهار خوشحالی از قهرمانی تیم محبوبش این اقدام را کرده و متأسفانه با وی رفتار اهانت آمیز می‌شود؟! به دنبال انتشار گسترده کلیپ برخورد ناشایست و به دور از اخلاق دروازه بان تیم پرسپولیس، عذر خواهی بیرانوند از مامور پلیس به مطالبه افکار عمومی، ورزش دوستان و آحاد مردم جامعه تبدیل شد و انتظار می‌رفت که آقای علیرضا بیرانوند که بارها و بارها در مصاحبه‌های مطبوعاتی مدعی اخلاق حرفه‌ای، منش متواضعانه و مردمی بوده در اظهار تاسف از این حرکت، از نیروی پلیس رسما دلجویی کند که متاسفانه این مطالبه عمومی محقق نشد و در یک اقدام ناشیانه و عجولانه، شاهد بودیم سایت باشگاه پرسپولیس از طرف باشگاه متن عذرخواهی را منتشر کرد و زبان گویا و رسای دروازه بانی شد که کوچک‌ترین اقدام یا اظهار تاسفی برای دلجویی از مامور پلیس نکرد و در پس بیانیه و کلی‌گویی‌های باشگاه پنهان شد. نیروی انتظامی ضمن احترام به تصمیمات کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال بر خود فرض می‌داند از جنبه سازمانی و در راستای صیانت از حقوق کارکنان زحمتکش و خدوم خود از طریق مراجع قضایی موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند.»

به‌دنبال سهمیه ۵ درصدی کنکور به سیل‌زدگان

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهمیه جدیدی در کنکور ایجاد نخواهد شد، گفت‌ که سازمان سنجش به دنبال آن است که برای سیل‌زدگان همان سهمیه زلزله‌زدگان را اختصاص دهد. میر حمایت میرزاده درباره آخرین وضعیت اختصاص سهمیه برای کنکور سراسری سیل‌زدگان اظهار کرد: سهمیه جدید در کنکور ایجاد نخواهد شد، بلکه همان سهمیه و ظرفیت قانونی اجرایی خواهد شد با این تفاوت که همان پنج درصد سهمیه‌ای که قبلا برای زلزله زده‌ها اعمال می‌شد، سازمان سنجش در تلاش است همان را برای سیل‌زدگان اعمال کند. او در ادامه اظهاراتش توضیح داد: سازمان سنجش می‌خواهد عنوان سهمیه پنج درصدی را تغییر داده و آن را به حوادث غیرمترقبه تبدیل کند که به مصوبه مجلس شورای اسلامی هم نیازی ندارد. در این شرایط با وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله سهمیه پنج درصدی اختصاص می‌یابد. سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود با تاکید مجدد بر اینکه هیچ سهمیه جدیدی اضافه نشده است و از هیچ ظرفیتی کم نخواهد شد و تاثیری در سهمیه‌ها ندارد، در این باره خاطرنشان کرد: سال قبل برای زلزله‌زدگان این گونه سهمیه اعمال شد قرار است این کار هم برای سیل‌زده‌ها انجام شود. البته تنها مشمول دانشگاه‌های استان‌های سیل‌زده می‌شود. اینکه این موضوع به کنکور سراسری امسال می‌رسد یا نه بستگی به سازمان سنجش دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران