شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 144411 | |

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اینکه تامین اجتماعی با کسری اعتبار مواجه است گفت: دلیل این موضوع نیز عدم پرداخت سه درصد سهم دولت به سازمان تامین اجتماعی است.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اینکه تامین اجتماعی با کسری اعتبار مواجه است گفت: دلیل این موضوع نیز عدم پرداخت سه درصد سهم دولت به سازمان تامین اجتماعی است.

حسن صادقی در مورد کسری اعتبارات سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی با کسری اعتبارات مواجه است و علت آن نیز این است که دولت به تعهدات جاری خود عمل نمی‌کند و سه درصد سهم حق بیمه خود را پرداخت نمی‌کند. او با اشاره به اینکه سه درصد سهم دولت سالانه بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان می‌شود، به مهر گفت: هنگامی که این اعتبار پرداخت نشود، بطور حتم تأمین اجتماعی با کسری منابع روبرو خواهد شد و مجبور می‌شود از بانک‌ها قرض بگیرد. رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تأکید کرد: البته قوانین حمایتی که مجلس تصویب کرده، باعث شده بار مالی اضافه به سازمان تحمیل شود و یکی از دلایل کسری اعتبارات نیز می‌تواند این موضوع باشد. صادقی با اشاره به اینکه ماهیانه ۱۷ هزار نفر بازنشسته می‌شوند، گفت: این در حالی است که فقط دو تا سه هزار نفر شاغل می‌شوند و این کاهش نسبت پشتیبانی، درآمد سازمان تأمین اجتماعی را کم می‌کند و ناگزیر به استقراض از بانک‌ها شده و مجبور است املاک خود را به رهن بانک دربیاورد. او گفت: اگر دولت به موقع بدهی‌های خود را به تأمین اجتماعی پرداخت کند، این سازمان نیز برای ارایه خدمات و تعهدات خود به بیمه‌شدگان، با مشکل و کسری مواجه نمی‌شود. رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تصریح کرد: پایان سال کسری اعتبارات بطور واضح مشخص می‌شود و یکی از علت‌هایی که مسوولان تأمین اجتماعی عنوان می‌کنند که کسری ندارند، شاید همین موضوع باشد. صادقی با اشاره به اینکه سازمان نباید صورت مساله را پاک کند، گفت: سازمان تأمین اجتماعی برای حل مشکل کسری اعتبارات نباید صورت مساله را پاک و عنوان کند که کسری نداریم و برای رفع این مشکل باید با استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصین و همراهی و کمک دولت اقدام کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران