شماره امروز: ۵۴۷

| | |

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه مالیات‌های سنگین وضع می‌شود که منطبق با واقعیات اقتصادی کشور و حوزه سلامت نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه مالیات‌های سنگین وضع می‌شود که منطبق با واقعیات اقتصادی کشور و حوزه سلامت نیست. همایون یوسفی با اشاره به انتقاد عضو هیات رییسه نظام پزشکی از اینکه سرانه پزشک خانواده از تورم عقب مانده، گفت: اقتصاد سلامت یک اقتصاد پویا است، اگر دریافتی پزشکان، سیستم کارانه و پرداختی‌هایی که در این حوزه است را متناسب با تورم و واقعیات اقتصادی نکنیم، مطمئنا سیستم سلامت ضربه خواهد دید.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی افزود: ساختار اقتصادی سلامت که طی 100 سال شکل گرفته و سیستم‌های دریافت، پرداخت و کارانه ایجاد شده را می‌خواهیم یک شبه دچار تغییر کنیم، از این رو اجازه رشد تعرفه‌ها داده نمی‌شود، پرداخت‌ها را زیر سوال برده و مالیات‌های سنگین وضع می‌کنیم که منطبق با واقعیات اقتصادی کشور و حوزه سلامت نیست. عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقاد سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه سرانه پزشک خانواده از تورم عقب مانده و این پزشکان حداقل دریافتی را دارند، به خانه ملت گفت: این موضوع نیاز به یک بحث کارشناسی دارد چنانچه دریافتی پزشکان خوب نباشد، خروجی کار پزشکان، بر برون‌ده و سلامت مردم تاثیر خواهد گذاشت.این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که حق‌الزحمه دستیاران پزشک خانواده مستقل از سازمان‌های بیمه‌گر از پزشکان خانواده منفک شود، اظهار کرد: این موضوع باید بررسی شود اما به نظر می‌رسد که پیشنهاد منطقی باشد و باید بررسی شود که چقدر منطبق بر واقعیات است و چقدر قابلیت اجرا دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران