شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141803 | |

دبیر شورای عالی بیمه سلامت از تصویب تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت:

تعرفه‌های پزشکی 98 تصویب شد

دبیر شورای عالی بیمه سلامت از تصویب تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت: بنابر مصوبه هیات دولت، این تعرفه‌ها در سال جاری، در بخش دولتی بطور میانگین 10 و در بخش خصوصی 13 درصد رشد خواهد داشت. علیرضا اولیایی منش گفت: برای نخستین‌بار در سالیان اخیر، تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی، پیش از آغاز سال جدید در هیات دولت به تصویب رسیده است.

او اظهار کرد: در آخرین جلسه هیات وزیران در سال 97، موضوع تعرفه‌های تشخیصی و درمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در نهایت مصوب شده است که تعرفه‌ها در بخش دولتی بطور میانگین 10 و در بخش خصوصی 13 درصد رشد داشته باشد و این مصوبه از ابتدای سال جاری قابل اجراست.

بنابراعلام وبدا، وی تاکید کرد: اجزای تعرفه‌های تشخیصی و درمانی مصوب به تفکیک بخش خصوصی و دولتی، به زودی و پس از ابلاغ رسمی به این دبیرخانه، بصورت تفصیلی منتشر خواهد شد.

شناسایی فضاهای بلا استفاده در مدارس

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به تمام معاونین تربیت‌بدنی ابلاغ کردیم فضاهای موجود بلا استفاده مدارس را شناسایی کنند، گفت: تلاش داریم دانش‌آموزان دختر در فضای امن، حداقل فعالیت‌های حرکتی زمینی را به راحتی انجام دهند. مهرزاد حمیدی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های ما برای سال ۹۸ تحکیم و تعمیق انجمن‌های ورزشی است، گفت: قصد داریم برنامه “حیاط پویا “ را به “مدرسه پویا “ تبدیل کنیم.

او افزود: دیدگاه ما این است که باید همه جای مدرسه محل تحرک و پویایی دانش‌آموزان باشد. معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ویژگی‌های طرح مدرسه پویا گفت: ویژگی مدرسه پویا این است که آن را از حالت کشیدن تصویر روی زمین و کف حیاط مدرسه به حالت سه بعدی تبدیل کرده و از دیوارهای مدرسه و سایر امکانات موجود نیز استفاده کنیم تا دانش‌آموزان به انجام فعالیت‌های حرکتی ترغیب شوند. حمیدی افزود: به عنوان مثال در صورت امکان می‌توان با رعایت مسائل ایمنی دیوارهای صخره نوردی یا میله بارفیکس در مدرسه نصب کرد. دیوارهای راهروها جای خوبی هستند که در آنجا نقوشی طراحی کنیم تا مواقعی که باران و برف می‌بارد دانش‌آموزان بتوانند در داخل راهروها از این تصاویر و حرکت‌ها استفاده و نرمش کنند.او با بیان اینکه به تمام معاونین تربیت‌بدنی ابلاغ کردیم فضاهای موجود بلا استفاده مدارس را شناسایی کنند، گفت: ما مدارسی که زیرزمین داشته باشند را به خصوص در دوره ابتدایی و سه پایه اول در صورت امکان تغییر کاربری می‌دهیم. معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تلاش داریم دانش‌آموزان دختر در فضای امن، حداقل فعالیت‌های حرکتی زمینی را به راحتی انجام دهند. علاوه بر این برخی مکان‌های ورزشی می‌توانند پایگاهی برای محلات شوند که افراد خارج از ساعت مدرسه نیز بتوانند ورزشی را تعقیب کنند و این یکی از کارهای ویژه‌ای است که اخیراً شروع کرده‌ایم.

روند کند و نامطلوب اجرای قانون حفاظت از تالاب‌ها

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی با انتقاد از اینکه تالاب‌های جدیدی در حال قرار گرفتن در فهرست تالاب‌های خشک هستند، گفت: روند اجرای قانون حفاظت از تالاب‌ها بسیار کند و نامطلوب است.

علی محمد شاعری با بیان اینکه حدود 50 درصد تالاب‌های کشور در حال تخریب و خشک شدن هستند، گفت: با توجه به مدیریت‌های نامطلوب و خشکسالی‌های مداوم تالاب‌های کشور به سمت خشکی و نابودی پیش رفته‌اند. عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه تالاب‌های جدیدی در حال قرار گرفتن در فهرست تالاب‌های خشک هستند، افزود: تاالاب‌های ارومیه، گاوخونی و هامون همچنان خشک هستند و اقدام خاصی برای بهبود وضعیت آنها انجام نشده است.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس دهم افزود: روند خشکی تالاب‌هایی مانند میانکاله، میقان، گمیشان و انزلی همچنان ادامه دارد و خشکی و کاهش آب موجود در تالاب‌ها به صورت مشهود دیده می‌شود و محیط زیست نباید اجازه دهد تالاب‌های جدیدی به فهرست تالاب‌های خشک شده اضافه شوند. شاعری علت اصلی و مهم خشکی تالاب‌ها را عوامل انسانی و طبیعی دانست و به خانه ملت گفت: عوامل انسانی به دلیل سوء مدیریت‌ها، عدم تخصیص حقابه تالاب‌ها توسط وزارت نیرو، عدم کنترل نظارت توسط سازمان حفاظت محیط زیست و بهره‌برداری بی‌رویه از تالاب‌ها توسط افراد بومی که در اطراف تالاب‌ها زندگی می‌کنند صورت گرفته است. او با یادآوری اینکه ما قانون حفاظت از تالاب‌ها را سال ۹۶ تصویب و ابلاغ کردیم، ادامه داد: در حال حاضر به هیچ عنوان وزارت نیرو و سازمان حفاظت زیست با خلأ قانونی مواجه نیستند و اختیارات کامل برای احیای تالاب‌ها در کشور وجود دارد اما متاسفانه اراده کافی برای حفظ تالاب‌ها هنوز در کشور ایجاد نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم بر ضرورت اجرای قانون حفاظت از تالاب‌ها تاکید کرد و افزود: این قانون باید به صورت دقیق اجرا شود؛ یکی از مهم‌ترین بندهای این قانون تخصیص آب مورد نیاز تالاب‌ها توسط وزارت نیرو است و محیط زیست باید در این زمینه پیگیری‌های لازم را بر اساس اعلام محیط زیست داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران