شماره امروز: ۵۴۷

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تشریح کرد

| کدخبر: 140844 | |

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) جزییات ساخت ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کرمانشاه توسط این نهاد را تشریح کرد. پرویز فتاح با اشاره به تعمیر،

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) جزییات ساخت ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کرمانشاه توسط این نهاد را تشریح کرد. پرویز فتاح با اشاره به تعمیر، بازسازی و ساخت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان زلزله‌زده استان کرمانشاه، افزود: کار ساخت منازل مسکونی مددجویان زلزله‌زده کمتر از یک ماه پس از زلزله آبان‌ماه ۹۶ آغاز شد و در این مدت نیز کمیته امداد در ارایه خدمات اسکان اضطراری، موقت و دایم مددجویان پیشگام بود. رییس کمیته امداد افزود: در زلزله کرمانشاه حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان امداد دچار خسارت یا تخریب شد که از این تعداد حدود پنج هزار واحد نیاز به بازسازی کامل داشت. فتاح با بیان اینکه ۴۹۰۲ مورد از منازل تخریب شده در مناطق روستایی بودند و مابقی در مناطق شهری بودند، خاطرنشان کرد: آبان ماه گذشته ۲۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان زلزله زده افتتاح شد و با تحویل ۲۵۰۰ واحد دیگر، امروز عملیات ساخت واحدهای مسکونی مددجویان زلزله زده کرمانشاه به‌طور کامل پایان یافت.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد برای ساخت پنج هزار منزل مسکونی مددجویان در کرمانشاه بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده بود، اضافه کرد: دولت برای احداث هر واحد مسکونی در مناطق روستایی ۴۰ میلیون تومان و در مناطق شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی اختصاص داد که این مبلغ برای تعمیرات مسکن ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود. رییس کمیته امداد همچنین به مساعدت بلاعوض امداد اشاره کرد و افزود: برای مسکن روستایی ۱۲میلیون تومان و برای مسکن شهری ۱۵میلیون تومان مساعدت تکمیلی بلاعوض از محل منابع استان‌ها و مردم نیکوکار در نظر گرفته شد.

 همچنین بخشی از هزینه‌های ساخت واحدهای مسکونی از محل آورده مددجویان تأمین شد. فتاح با بیان اینکه میانگین زیربنای واحدهای مسکونی ساخته شده توسط کمیته امداد در روستاها ۷۰ متر مربع و در شهرها ۹۵ متر مربع است، ادامه داد: پیش از این کار بازسازی واحدهای مسکونی که نیاز به ترمیم و تعمیر داشت به پایان رسیده بود. وی در پایان احداث بیش از پنج هزار منزل مسکونی تخریب شده و حدود پنج هزار مسکن خسارت دیده در مدت یک‌سال را حرکتی جهادی و انقلابی دانست و گفت: این اقدام جز با مشارکت مردم نیکوکار و کمک دولت و دیگر نهادها ممکن نبود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران